Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell parkolni?

Hogyan kell parkolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyén hangzik a kérdés, de egyszerűen nem látom. Gyakorlom már egy ideje.

Mikor kell elkezdeni tekerni a kormányt, kanyarodni?

Paralel előre-hátra, merőlegese orral előre-seggel hátra..nem látom...mikor kell kezdeni, amikor az autónak milyen van hol?

Tanárral tanulom és már kész van tőlem és én is magamtól. Hogy tanuljam ezt meg? Hogyan lássam, mit nézzek?


2009. szept. 14. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt Màr rutinvizsgád? Mert ott van kapubeálló elöre és hátra és saroktolatás
2009. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Volt. Forgalom is.

De nem vezettem évek óta. Most viszont szeretnék megtanulni jól, nemcsak egy jogsit.

2009. szept. 14. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz. De a magyar autóklubot ha felhívod ők segítenek. Ők tartanak vezetéstechnikai órákat Màr meglévő jogsisoknak
2009. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

merőlegesen előre, jobbra kisívben: behúzódol a felezővonal mellé és egyesben mész csúsztatott kuplungal és amikor a te álltalad kinézett parkolóhely mellett parkolóhely melletti autónak az oldala mellett végiglátsz, na akkor gyorsan teljesen alátekered a kormányt és pont jó helyre fogsz érkezni, de figyelj, nehogy meghúzd a másik kocsit, néha kis korrekcióra szükség van, de az nem megoldhatatlan.


Párhuzamos: válassz hosszú helyet és akkor nem nehéz, csak nem tudom azt elmagyarázni:S

2009. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a párhuzamos előre...nagyon egyszerű mert akkor és csak akkor érdemes így parkolni h két hely van.megállsz a kocsi mellett amelyik elé be szeretnél állni.Amikor a két tükör egymás mellett van akkor kezded el bekormányozni.De nagyon vigyázz mert ha hosszú a kocsi orra akkor kicsit tovább kell menni mint a tükör.

párhuzamos hátra.na ez bonyi.....

ugyanúgy mellé állsz amelyik mögé be akarsz parkolni.De olyan közel hogy a két tükör közt nagyon kevés távlság legyen...szinte centik.ekkor fullra beirányítod a kormányt amerre menni szeretnél.De LASSAN és HÁTRA meg a KÉT TÜKÖRBE NÉZVE.amikor a külső hátsó kerék bent van a parkoló vonalon visszaforgatod koppanásig.Amikor egyenesbe van a kocsi akkor egyenesbea kormány és ha ügyesen csinálod nem is kell korrigálni.

Kapubejáró hátra.....

Amikormegvan hogy hova is szeretnél áállni.Túlgurulsz a helyen úgy,hogy az autó hátsó vége a következő parkoló autó vagy hely végénél legyen.vagyis egy egész parkolóhelyet kell továbbmenned.ekkor a kormányt koppanásig arra amerre menni szeretnél közben figyeled nem mész e neki annak az autónak amin túljöttél.mikor már látod hogy annak nem tudsz nekimenni,átteszed a fejed a másik oldalra ott is nézve hogy oké e.de ha minden jó erre esélyed sincs.Az a lényeg hogy egy hellyel menj túl....

remélem valamennyire érthető volt.Ha nem kresz tankönyvbe rajzolva van minden.Nekem így tanították és nő létemre úgy parkolok mint apukám:D

2009. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 négykerék válasza:

Hogyan kell parkolni?Nehéz kérdés de nem megválaszolhatatlan.

Az elmúlt évtizedekben nem fektettek hangsúlyt a parkolás módszertanának kidolgozására,nincs központi egységesen tanítható leírás.

Kidolgoztam,a gyakorlatban teszteltem a PLE módszert ami az egységes alapja lehet a parkolás mmódszertanának.

Ha valaki ez alapján akarja tanulni,privátban üzenjen.

2014. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!