Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Be lehet e ide menni kistehera...

Be lehet e ide menni kisteherautóval?

Figyelt kérdés

[link]

Ha ilyen tábla van kitéve valahová és nekem teszem fel van egy 3,5 tonna alatti kisteherautóm vagy terepjáróm vagy kisbuszom aminek teherautó papírjai vannak de még b jogosítvánnyal vezethető azzal bemehetek ilyen táblával jelzett helyre?



2012. júl. 10. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha szgk akkor igen.
2012. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hajthatsz be.
2012. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

14. § (1) r) „Tehergépkocsival behajtani tilos” (43. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 3500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos

2012. júl. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
XD szgk? Hát láttatok ti már semélygépkocsi forgalmis kisteherautót?? Ha egy kombi autót lerácsozol az is teherautó forgalmit kap. De minek írtok ide hülyeséget ha halvány lila gőzötök sincs róla. Közlöm veletek hogy a 6 fős kisbuszoknak is teherautó forgalmiuk van. az simán bemehet nekem is volt ilyen be se tudtam volna menni a városba ha nem így lenne. !!!Mondom 3,5 tonna alatti?!!! tudod mi az??
2012. júl. 10. 09:33
 5/9 A kérdező kommentje:

Kiolvastam. Zárt kocsiszekrényű.. hmm.. A ponyvás az zártnak minősül? Vagy a dobozos? csak azt tudnám hogy pl a miu L 200 az akkor minek számít. Vagy a kis VWcaddy nem mehet át ilyen táblánál?? Naponta látok ilyeneket átmenni ennél a táblánál.

XD vagy mi van?? XD Ne szórakozzatok már.. tényleg ez a jogszabály kimondja hogy nem mond ki semmit..

2012. júl. 10. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:

A tábla azt jelzi hogy a 3,5 tonnánál megengedett legnagyobb össztömegű járművel behajtani TILOS!

Zárt kocsiszekrény azaz magyarul mondva doboz felépítményű(nem ponyva)gépjárművel behajtani TILOS!


Ha van egy teherautód ami Zsuk amiben a forgalmiban az van bele írva hogy 7500 kg de B-vel vezethető nem hajthatsz be még akkor sem ha üresen csak 2,5 tonna.

2012. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát de Kamionos91 ,7500 kiló már nem B jogsis hanem C vagy C1 minimum. 3500 kiló felett túlterhelted pl a zsukkot de attól még 3500 kilós a teherautód. Vagyis a 3500 kg és a 7500kiló közt nincs semmimert ha tobb mint 3500 kiló a kocsi az már rendes teherautó. sőt ha hivatalosan többet pakolhatsz rá mint 3500kg az is már C(C1) jogsis

7500 kiló felett tiszta sor hogy nem mehetek be mert az már nem kisteherautó hiába kisebb mint a kamion.

De akkor ha nekem van egy pickupom akkor ha ráteszem a dobozát már zártnak minősülés átmehetek?!.. Mekkora tréé értelmetlen kresz rendeletez. XD De személyautóval ezek szerint áthúzhatok ilyen helyen egy bazi nagy nyitott utánfutót! XD

2012. júl. 10. 23:30
 8/9 A kérdező kommentje:
bocs 21..
2012. júl. 10. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Ponyvás is zártnak minősül. Az egyik rendeletben benne van a definíciója.
2021. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!