Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha b kategoriával lehet majd...

Ha b kategoriával lehet majd vezetni 125-ig motort akkor én az a1-es jogsimmal mit vezethetek majd?

Figyelt kérdés
azert kérdezem mert akkor aki ilyen kategoriát rakott az kidobott egy rakás pénzt ha nem emelnek a kategoria korlátain.

2012. ápr. 22. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet B-vel 125-ös motort vezetni. Nem is lesz rá lehetőség. Lehet viszont rövidebb tanfolyammal A1-et szerezni.

A1 jogosítvánnyal pedig egészen nyugodtan utána lehet olvasni a pontos jogszabályi kereteknek. Semmi sem tiltja meg.

2012. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vezethetsz B-vel A1-et mint már az első is írta.

És ha lehetne is akkor is a kategóriák miért változnának? Attól még nem lenne smkp az A1-es motorokból...


Szóval te az A1-es jogsiddal vezethetsz A1 kategóriába tartozó motort. Ha ezt bevezetnék(de nem fogják mert nincs értelme)akkor szintén vezethetnél az A1-kategóriás jogsiddal ilyen motort(mert akkor gondolom a B-s jogsiba benne lenne az A1 kategória is.)

2012. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2010 februártól 2011 februárr közt csináltad a jogsit, hogy majd 2 év mulva a korlátlant megcsinálod akkor baszhatod, mert már úgy van, hogy 1 éven belül friss a1-el lehet korlátlant csinálni.

1év után újra kezdeni mindent, és rengeteg pénzt kiadni..

2012. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
arra voltam kiváncsi ha a b-sek kapnak ilyen könnyitett vizsgás lehetőséget akkor aki direkt motorra vizsgázott az miért nem?
2012. ápr. 23. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:
már ez is nagy dolog, hogy egy ilyenre van lehetőség, kisebb csoda, lehetetlennek tartom, hogy a többi kategóriánál könnyítenének bármit is
2012. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki motorra vizsgázott, már így is kapott könnyítést: egy évvel hamarabb lehetett meg az A1-e. Más könnyítést nem kap, ez most nem általános népjóléti intézkedés volt, hanem próbálták legalább kicsi legalizálni a 125/50 mozgalmat.
2012. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha van A1-ed 18 évesen vizsgázhatsz nagymotorra, 21 éves kor helyett! nem kell kreszből újra vizsgáznod, és motorozni is csak néhány órát kell.. (pár éve, mikor én csináltam még így volt) ennél könnyebb már nem is lehetne!
2012. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!