Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rádió mennyire vonja el a...

A rádió mennyire vonja el a figyelmemet?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy mikor alig van forgalom sokkal jobban "élvezem" a zenét mint mikor szinte be van állva a pálya.

Sőt nagy forgalomnál még ki is kapcsolom,vagy ha nem kapcsolom ki akkor mikor megkérdezi tőlem a mellettem ülő hogy h tetszett az előző zene azt válaszolom rá hogy nem tudom nem figyeltem,pedig nem lehet nem hallani.

Miért van ez?


2009. máj. 24. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

alapvetően ha el vagy foglalva a vezetésel akkor nem figyelsz a zenére ez jobb is. képzeld el mi lenne ha mindeki a zenére figyelne elsősorban és nem a vezetésre. ha kevesen vannak az utakon azért kapcsolod be mert mind2 re tudsz figyelni bár ilyenkor is romlik a vezetési készséged nézd meg az állítolagot a discoveryn szokott menni adam és jamie letesztelte h mik azok a tényezők amik zavarják a vezető koncentrációs képességét

1.helyen a vetkőző csajok áltak

2. a rádió :D

3. nem emlékszem :)

2009. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam mindig szól valami. Délután ha közlekedek, akkor olyan műsor, amiben vannak sűrűn közlekedési hírek (Egérút...). Egyáltalán nem veszem észre, hogy elvonná a figyelmemet a vezetésről.
2009. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy fejlődik a vezetési készséged, egyre kevesebb figyelmet fog elvonni maga vezetés, és egyre több dologra fogsz tudni koncentrálni, pl. a rádióra is. Nekem pont fordítva szokott lenni: fogalmam sincs, merre jöttem haza, hol kanyarodtam, milyen volt a forgalom, viszont tudom hogy végig miről volt szó a rádióban. Ez azért van, mert a vezetést már a tudatalattid végzi :) Milyen rég óta van jogsid?
2009. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a tudatalatti, hanem a kisagy végzi.
2009. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én 2 hete ütöttem el egy motorost, mert hangot akartam adni a kocsiban a zenére, egy pillanatra lenéztem az előttem menő motoros pedig nyomott egy satuféket és kész.
2009. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18:15

Még csak fél éves a jogsim,talán ezért van:).

Mondjuk robogóra már meg volt 14éves koromban, szóval nem mondhatni hogy olyan erősen koncentrálok a forgalomra, mert tudom mikor ki megy stb. Inkább az autó kezelésére figyelek akkor tudat alatt.

2009. máj. 24. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!