Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért a belső sávban kell...

Miért a belső sávban kell menni ha gyorsan haladsz, és a külsőben, ha lassan?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert a jobbra tartási kötelezettség van érvényben Magyarországon .
2011. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Városban nem érvényes...
2011. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Silber ***** válasza:
100%
A külső sávban haladó autósok képesek lefordulni az adott útról, így le kell lassítaniuk. Viszont a belső sávból ritkán kanyarodnak le, így nem is kell lassítaniuk a tempójukat.
2011. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Városban nem érvényes..."


Ezt a baromságot...

2011. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

ma 13:39!


Olvass el egy KRESZ könyvet! Mondok egy példát Budapest Váci út, szerinted? Tudás nélkül nem kéne kötekedni...

Tessék: [link]

Idézek belőle:

"Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza."

2011. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha idézgetni tudsz, akkor olvasni nyilván már tudsz. Már csak értelmezni kéne megtanulni!


"...a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza." Ez azt jelenti funkcionális analfabéta barátom, hogy a gyorsabb a belső sávban, a lassabb, a külső sávban halad! Nézd meg légy szíves a kérdést! Akkor miért is nem igaz a városra?


Egy kicsit kevesebb arccal, és egy sokkal több VALÓDI tudásanyaggal kellene felszerelkezni mielőtt beszólogatsz kicsirigó!

2011. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én az első válaszolónak a mondatára reagáltam:

"Mert a jobbra tartási kötelezettség van érvényben Magyarországon ."


"beszólogatsz kicsirigó!" Falun lehet, hogy rajmenőkeménycsávó vagy ezzel a dumával, de itt csak égsz vele, mint a Reichstag.

2011. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Őrülök neki hogy ilyen emberek haladnak melletem az úton.

Az első válasz tömör,velös és könnyen értelmezhető. Ne bonyolítsuk please!

2011. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 13.45-re reagáltam, aki kicsit nagyobbat harapott, mint amit meg tud rágni, és engem kóstolt be. Ha azt te írtad, akkor nem értem a felháborodásod. Nem én kezdtem...


Amúgy meg inkább "égek" egy szar dumával, mint tudatlansággal és nagyképűséggel...


Végül pedig: az elsőnek tényleg igaza van, csak nem volt elég részletes (a kérdező ebből még nem láthatta a lényeget).

2011. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben a sebességem az előírt 50 vagy 60 km/h (városban ált. annyi), akkor egy vidéki sufni tuningos hülye gyerek ne próbáljon letolni. Mert a gázt egy idomított csimpánz is tudja nyomni, viszont a KRESZ következetes betartása már differenciáltabb gondolkodást igényel, ami egy csökött agyúnál probléma lehet.
2011. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!