Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyereket szoktatok biciklin...

Gyereket szoktatok biciklin szállítani? Biztonságosnak találjátok?

Figyelt kérdés
A napokban egy nő hatalmasat esett biciklivel, hátul meg egy pici gyerek volt, nagyon megütötte magát.
2011. máj. 25. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem úgy vittek óvodába 3 évig. Egyszer volt baleset az is az én hibámból. Egyszer öregapám hozott haza és azon a biciklin nem volt hátul gyerekülés csak csomagtartó (édesanyám biciklién volt volt) és én elkezdtem játszadozni hogy a lábammal csesztettem a küllőket.


Meg is lett az eredmény, a küllők közé beszorult a lábam, lerántott a bicikliről, és tulajdonképpen a hátsó kereket leblokkoltam úgy hogy a küllők közt volt a lábam az nekicsapódott a hátsó villának és oda beszorult + még 2 métert csúsztam.


Az volt a meglepő az egészben hogy egy sípcsontrepedéssel megúsztam.



Az hogy biztonságos e azt neked kell eldönteni. Mekkora és milyen forgalom van arra, jók e az utak (nem kátyús, nem nyomvályús) és nem utolsó sorban mennyire tudod biztosan hajtani azt a biciklit.

2011. máj. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most jöttem haza nemrég tankolásból, és a városban jöttem védett úton 50-el. Egy hölgy úgy kivágódott elém egy mellékútról, gyerekkel mögötte, hogy szét se nézett, nem is lassított, csak a gyerek mutatott az autóm felé. Persze elrántottam a kormányt, és fékeztem, majd 20 méter után megálltam, hogy megkérdezzem tőle, hogy ér-e a gyereke élete annyit, hogy leszarja a KRESZ szabályokat. De nem jött oda, lement a járdára.

Múltkor szürkületben a roma hölgy 3 gyermeket szállított a kerékpáron, lakott területen kívül. Világítás nem volt, sem fényvisszaverő mellény. Neki úgy ítéltem meg, hogy szólni sem érdemes. A gyerek pedig nem tehet semmiről.

Engem, mivel édes anyámnak nincs vezetői engedélye, óvodába, bölcsibe anno kerékpárral vitt. Biztonságos lehet, ha a szülő felelősségteljes, és nem sajnálja a pénzt, időt a biztonságra.

2011. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!