Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Terhes nő utazhat a vezetőülés...

Terhes nő utazhat a vezetőülés mellett, ahol a légzsákot nemlehet kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha kisebb koccanásnál kinyillana a légzsák és a nő pocakját érné a légzsák erőhatása.
2011. ápr. 26. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy orvosi igazolás kérhető a biztonsági öv használatának elmulasztására. A légzsák pedig nem nyílik ki ha nem vagy bekapcsolva. De lehet hülyeséget beszélek.
2011. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Naaaa:-))

Kinyílna az a légzsák,mert nem vagy bekötve. Főleg régebbi autóknál. A patron nem robbanna fel az övfeszítőben...Modernebb srs-légzsákoknál érzékeli az ülésfoglaltság jelző,hogy foglalt-e a hely,illetve,hogy be van-e kötve a delikvens,és akkor az ütközés erejének függvényében "fújná" fel a lufikat...

2011. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem amit mondtok de bocsi nem a biztonsági övet kérdeztem.:)

Lehet hogy talán nem jól kérdeztem, hogy terhes nő inkább az anyósülésen üljön hogy a légzsák neokozzon sérülést kisebb koccanásos balesetnél a pocakját?

2011. ápr. 26. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nézd:kisebb koccanásnál nem nyílik ki a légzsák. Általánosságban elmondható,hogy kb50-60 km/h-nál nyílik,az pedig már óriási erőhatás a testre. Ha nincs bekötve,minden bizonnyal kifejeli a szélvédőt,képtelen megtartani magát. Úgyhogy nem a hasával lesz a probléma. Kell venni kismama-övet,az a medencéjénl fogja meg őt,és egy esetleges légzsák-kinyílásnál nem tud úgy eltávolodni az üléstől, hogy megüsse a légzsák a hasát.
2011. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:16


Értem. Köszi.:)

2011. ápr. 27. 01:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!