Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen 50-es tábláná...

Lakott területen 50-es táblánál 65-70-el mentem! Mennyire büntethet a rendőr? Mikorra várhatom a csekket? Jogosítványt mikortól vonhatnak be?

Figyelt kérdés
Mikor észrevettem a rendőrt kb 65-70-el mentem,aztán fékeztem,és mire mellé értem már 53 körül.Benézve a rendőrautóba láttam a kamerát,a rendőr feje előtt,feltehetőleg lefényképeztek!Mekkora büntetésre számíthatok?Jogosítványomat is bevonhatják ezért,vagy ahhoz mekkora túllépés kell?
2009. márc. 3. 20:21
1 2
 11/13 anonim válasza:
52%
A GPS nem méri pontosan a sebességet, bármennyire is gondolják ezt a felhasználók, néhány komolyabb GPS leírásában benne is van, hogy hány % az eltérés, mekkora sebességnél. A baj, hogy az eltérés folyamatosan változik +- ban is. Tehát néha többet, néha kevesebbet mér, 50 km/h-nál akár 10%-al is. Az újabb olcsóbb GPS-ek a pozícióbol számítják a sebességet, és a pozíciót is torzítják, hogy az úton maradjon az autó. A komolyabb GPS-ek külön számítják a pozíciót, a mozgás irányát, és sebességét. Ezek sokkal pontosabb sebesség és irány meghatározást tesznek lehetővé (repülőgépen, és hajókon szokták alkalmazni), nem befolyásolja, ha egy-két műhold jele takarásba kerül, stb.
2009. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
52%
A zéró tolerancia esetében 60Km/h alatt sem szoktak büntetni, de ha normál toleranciát alkalmaznak, akkor a lakott területen belül, ahol ugye 50km/h a megengedett, megengedik akár a 80km/h-t is, viszont ahol tábla korlátoz, ott csak a 60km/h-ig (kizárólag) érvényes. 100km/h-s korlátozás felett 10% az engedmény mérőszáma.
2009. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
én is 50-es táblánál 65-70km-rel mentem nekem kereken 60000ft-kellet fizetni
2010. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!