Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz hogy 5 évesnél öregebb...

Az igaz hogy 5 évesnél öregebb gumiabroncsot nem lehet használni közúton illetve nem rakhatja fel a gumis?

Figyelt kérdés
Mert nekem azt mondta a gumis itt nem messze. Sajnos diák vagyok és nincs pénzem másra és ezért nem akarja átrakni a gumiabroncsot ami jó állapotú és több mint 3.5 mili mintája van! Állítólag leveszik érte a rendszámot ha régebbi a gumi.
2011. ápr. 14. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én gumim 7. éves. Mit mondjak, nem jószántamból tetettem fel én sem újra (télen téli volt rajta). "Mislen" ide vagy oda, a gumis sem szívesen rakta fel már csak a kopottsága miatt se, de persze azt csinálta amit én mondtam. Ezt a nyarat még kifutja, amúgy se megyek sok km-t, csak jobban kell figyelnem esős/csúszós időben, mert a tapadása olyankor 0. Ja, nekem is mondta a gumis, hogy ha a rendőr meglátja, elveszi a forgalmit...de akkor majd legalább megérti apám is, hogy a biztonság nem spórolás kérdése. (Y)
2011. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2011. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én még nemláttam rajta dátumot holvan ráírva?
2011. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Válts gumist. szerintem azt hitte , hogy hátha veszel nála ujjat. Meg tényleg hol van rajta dátum?:)) Ezt majd kérdezd már meg a gumisodtól.
2011. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
DOT szám a gumi oldalán. P.:4206 2006 42. hetében gyártották
2011. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
14.23. Ez ügyes volt. De szerinted ezt a rendőr is tudja?
2011. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fel lehet szerelni és lehet használni. Csak a profilmélységre van megkötés, illetve az abroncsok szerkezetére és mintájára (csak egyforma szerkezetűek, tengelyenként egyforma méretűek és mintájúak lehetnek). Senki nem fogja levenni a rendszámot az autóról, ha régebbi a gumi - a rendőrök nagy része nem is fog DOT-számot olvasgatni.

Viszont ettől függetlenül 5-6 év után már annyira elöregszik a gumiabroncs, hogy nem nyújt megfelelő tapadást. A lelkiismeretesebb gumisok ilyenkor fel szokták erre hívni a vevő figyelmét (akit ez az esetek 90%-ában egyáltalán nem érdekel, a maradék 10%-ban meg van valami jó indoka).

2011. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés , hogy tudja e hanem hogy honnan lehet megtudni.
2011. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sürgősen keress másik gumist, mert ez bizony belőled akar meggazdagodni. PErsze joga van nem elvállalni a munkát, max éhenhal. A lényeg, hogy 5 éves gumi - ha nem repedezett, kopott, szakadt illetve ha valami baja volt tisztességesen javították - simán jó. 10 év az az idő ami után állítólag már nem ajánlatos használni a gumit. Van aki szerint 8. Nekem sosem tart ennyi ideig egy garnitúra.

DOT szám alapján meg tudod nézni melyik évben, azonbelül melyik héten készült a gumi.

2011. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De felrakhatja, csak át akar b@szni, és attól h 5 éves a gumid míg el nem kopik nyugodtan el lehet mászkálni vele:)
2011. ápr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!