Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországnak milyen a...

Magyarországnak milyen a közlekedési morálja?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön, hogy Budapesten életveszély, meg minden.

De mitől rossz? Az emberek nem figyelnek oda senkire?

És azt is hallom, hogy Európába nekünk a legrosszabb.

De, ismerősöm azt mondta Franciaországban minden nap látott összetört autókat, meg baleseteket.


2011. febr. 6. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szar. A franciáknál lehet, hogy jobb, mert ott összetörik a kocsit, és szarnak rá, szóval nem látsz egy olyan autót, amin épp lenne egy lökös, vagy egy ajtó. Ahhoz képest Magyarország jobb, mert kevesebb a baleset, de a bunkóból, meg a szemüveges /bocsi/ 150cm-es emberkékből is több van.
2011. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem túl jó. Sokan rettegnek a vezetéstől és 89-el haladnak a felezővonalon. Vannak akik bátrak de nem tudnak vezetni. És van a nagy átlag. A legtöbb kamionos meg bunkó.
2011. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Meg a legtöbb BKV-s meg taxis is.Tisztelet a kivételnek.
2011. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Toleranciahiány, könnyelműség és sok embernek sajnos a szabályok ismerete és betartása is gondot okoz. Nem a sebességkorlátozásokra meg ilyen apróságokra gondolok hanem alap dolgokra. A fejlettebb országok közül Franciaország annyira nem vészes, inkább Olaszország, na ott egy nagyobb város központja kész csatatér...ugye a heves déli vérmérséklet. Ami rossz még az tőlük délre a Balkán: Albánia, Szerbia, Macedónia, tehát azért nem mondanám hogy nálunk a legrosszabb, de semmiképp sem dicsekedhetünk vele.
2011. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Egy ország "lelkiállapota" meglátszik a vezetési típuson is, pont úgy mint a temperamentum, általánosságban nézve, ezért kimérten és precízen vezetnek a németek és nyomják a dudát és azt sem tudják mi az a kressz az olaszok. Persze ez általánosítás.

Ránk mindez nem igaz, sokkal inkább, hogy a nagy tömeg boldogtalansága és nehéz mindennapjai kiütköznek vezetés közben is. Türelmetlenek vagyunk, gyakran megengedhetetlen a hangnem és rengeteg a tahó. Ugyanakkor vannak természetesen előzékeny sofőrök is, láttam már vadiúj Q7est idős nénit zebrán átengedni és suzukist babakocsist majdnem elütni, mert nem akart megállni. Általánosítani nem érdemes, de a trendek ennek ellenére láthatóak. Budapest azért durvább, mert nagyváros, elég logikátlan és rossz közlekedéssel, jóval nagyobb forgalommal mint amit normálisan elbírna.


A balesetek meg megintcsak más tészta, azok mindenhol vannak, azoknak nem feltétlen a vezetési morálhoz van közük, hanem még rengeteg dolog, amit esetleg ide vehetsz és országon múlik, az az utak igencsak rossz minősége, sok helyen logikátlan tervezés, vagy csak egyszerűen olyan apróságok, hogy sok magyar a téli gumin spórol, stb...

2011. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat kifelejtettem: semmi bajom az idősekkel de személyes tapasztalat még és az egyik legnagyobb hiányosságnak tartom, hogy nem kell frissíteni a jogosítványon, és láttam már 80 éves bácsit nénit olyanokat csinálni mondjuk előttem, hogy megelőzni sem mertem inkább lemaradtam hat autónyit, annyira durva volt. Erre mindenképpen kellene valamilyen megoldás véleményem szerint. Van az utcában egy bácsi, ő tök ártatlan meg minden, csak arról híres, hogy minden autót lezúz a suzzerral, egyszerűen nem is veszi észre. Áll ki, hopp kicsit neki tolat a mögötte lévőnek, aztán rászedi, a másikat meghúzza, észre az egészből semmit nem vesz, életveszélyes...ezekre kellenének jog és rendszabályok feltétlenül, pont úgy mint a biciklisekkel kapcsolatban, tudom nehéz téma, de akkoris...
2011. febr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!