Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebbe a helyzetbe kinek van...

Ebbe a helyzetbe kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

[link]

V a villamos am.

A piros az jobbra kis ívbe tér le a főútvonalról, a zöld az pedig balra nagyívbe, villamossinen át. Ilyen helyzetbe kinek van elsőbbsége, ha mindketten egyszerre érnek oda, ahol útjaik kereszteznék egymást, vagyis egy sáv kellene mindkettőjüknek. Tábla nincs senkinek.


2011. jan. 12. 22:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

„...de a zárójeledben a föld és a betonút találkozását is írtad”


Nem a találkozását írta, hanem felsorolt néhány lehetőséget a minőség értelmezéséhez.

2011. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Ott, ahol találkoznak, már nem haladnak ugyanazon az úton. Hiszen a zöld már letért balra a 2*3 sávos útról, immár a kétsávos úton halad, a piros pedig már letért jobbra a 2*3 sávosról, immár az egysávos leágazó úton halad.

Ebből fakad, hogy a kanyarodási szabály szóba sem kerülhet, hiszen ahhoz ugyanazon az úton kellene lennie a két autónak. Ez itt már egy kereszteződés, amelyben a zöld autó halad egyenesen, a piros pedig jobbra kanyarodást hajt végre.

Vagyis a kereszteződésben érvényes elsőbbségadási szabályokat kell végiggondolni. Ha másképp nincs jelezve, akkor a jobbkézszabály érvényes. Márpedig itt nincs jelezve másképp, hiszen a piros autó jobb első sarkánál nincsen kirakva semmilyen tábla.

Vagyis a balról jövő zöld köteles elengedni a pirosat, a jobbkézszabály értelmében. A PIROS-nak van elsőbbsége.

2011. jan. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Itt aztán tényleg semmilyen jelzés nincs:


[link]

2011. jan. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Na én vagyok az a hülye, aki azt mondta, hogy a zöldnek van elsőbbsége.

Természetesen igazatok volt, és a jobbról jövőnek van elsőbbsége.


A jogsimat szerencsére nem kell visszaadnom, mert a gyakorlatban fel sem merülne bennem az általam írt hülyeség, és sajnos nem nagyon tudom megmagyarázni hogy tegnap milyen agymenés következtében írtam a dolgokat.

Vagyis nagyjából tudom, mert végig 2 kereszteződés járt a fejemben, és próbáltam megindokolni valamivel a jobbra kanyarodók elsőbbségadási kötelezettségét, viszont ezekben a kereszteződésekben van kitéve elsőbbségadás kötelező, amiről azt gondoltam akkor, hogy nincs.


Vicces de minden nap egy ilyen helyen közlekedem, és én szoktam röhögni azokon akik nekem(balra kanyarodó, balról jövő)-nek akarnak elsőbbséget adni, miközben ők jobbról jönnek....


Na mindegy a lényeg hogy nagyon szégyellem magam, és a legrosszabb az egészben, hogy jól ismerem a szabályokat és ezt meghazudtolva teljesen hülyét csináltam magamból.

2011. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Madmax12 válasza:
A leírásod szerint,aki kis ívbe kanyarodik,annak van az elsőbsége!!!!Kresz szerint!Balra nagy ívbe,elsőbséget kell adnia.A Képen én egy 2x2 sávos főutat látok(szerintem),amit középpen két villamos sín pálya választ el.Az egyik képeden egy autó halad át a sineken.Helyes viselkedés ennél a szituációnál,a vill.keresztező autó,addig nem mehet a sinekre,mig meg nem győződőtt,hogy villamost nem gátolja-e.Ha nem,akkor a főuton,2x2 sávon haladók után mehet tovább.
2011. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Madmax12 válasza:
Most néztem a rajzot,itt egyértelmű,jobbkéz szabály érvényesül,a piros autónak van elsőbsége.(Nincs tábla,nincs fő ut.)
2011. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"A leírásod szerint,aki kis ívbe kanyarodik,annak van az elsőbbsége!!!!Kresz szerint!Balra nagy ívbe,elsőbbséget kell adnia.A Képen én egy 2x2 sávos főutat látok(szerintem),amit középpen két villamos sín pálya választ el.Az egyik képeden egy autó halad át a sineken.Helyes viselkedés ennél a szituációnál,a vill.keresztező autó,addig nem mehet a sinekre,mig meg nem győződőtt,hogy villamost nem gátolja-e.Ha nem,akkor a főuton,2x2 sávon haladók után mehet tovább."


Ezt nem tudom eldönteni, hogy melyik hozzászólásra válaszoltad.


Mindenesetre mivel én voltam aki az egyetlen rossz választ adta a kérdésre, akkor leírom még egyszer, hogy természetesen a PIROS autónak van elsőbbsége ebben a szituációban. Tehát akkor most már mindenkinek ugyan az az álláspontja, szóval megoldódott a vita és a kérdés.


Hogy a jobb kéz, vagy a kanyarodási szabály érvényesül, azt nehéz megállapítani, mert nagyon kicsi az a sziget, mindenesetre ugyan az a végkifejlete mind a kettőnek ebben az esetben. A lényeg, hogy balra kanyarodásnál adjunk elsőbbséget az utunkat keresztező forgalomnak, befordulás után pedig az olyan jobbra eső becsatlakozásoknak ahol nincs egyéb táblás jelzés.



Egyébként ebben a kereszteződésben szerintem elfelejtették kitenni az elsőbbségadás kötelező táblát a jobbra kanyarodó sáv végére, mert pont az lenne a pláne, hogy megkönnyítsék a balra kanyarodók dolgát, és a villamosokon kívül csak az egyenesen haladókra keljen koncentrálniuk. Ha megnézitek az ehhez hasonló kereszteződéseket, akkor azokban ott virít a háromszög..

Sajnos ugyan úgy mint a jobbkezes utcákban, be kell nézni hogy van-e a másik félnek táblája.

2011. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Mai napig mikor elmegyek itt figyelem h ki kinek ad elsőbséget, de általába kölcsönösen egyeznek meg :)
2011. febr. 8. 20:30
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki jár erre, de ha mindenigaz most tesznek majd ide lámpát a villamosproject idejére...
2011. márc. 1. 21:16
 20/27 anonim ***** válasza:
Mi az a villamosproëct?
2011. márc. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!