Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "VÁRAKOZNI TILOS, KIVÉVE...

"VÁRAKOZNI TILOS, KIVÉVE ÁRUSZÁLLITÁS" jelzőtábla pontosan mit fogalmaz meg a KRESZ-ben? Értelmezést kérek!

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ki-és beszállás idejére megállhatsz, de a vezetőnek az autóban kell maradnia ( tehát ha viszed xy-t kiszállhat, meg beszállhat de neked a kocsiban kell maradnod) ez max 5 percet vehet igénybe, de várakozni tilos (nem lehet ott leparkolni, és őrizetlenül hagyni a gépjárművet).

kivéve, az áruszállítónak, mint ahogy a nevében is benne van

2010. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Az adott helyen kizárólag a FOLYAMATOS le-felrakodás ideje alatt várakozhat a gépjármű.
2010. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az első választ. Az 5 percben nem voltam biztos...
2010. dec. 14. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:

"FOLYAMATOS le-felrakodás ideje alatt várakozhat"


A folyamatos rakodás megállásnak számít, bármeddig is tartson...

2010. dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Réti bubuzér ***** válasza:
0%

Nem kell bennmaradnia vezetőnek :) Folyamatos be-kiszállás, illetve be-kirakodás idejére lehet megállni. Akár állhatsz ott egész nap is, ha folyamatosan be-kiszálssz, vagy pakolsz :D

Az előző válaszoló meg összekeveri ezt a megállni tilos táblával. Mint a neve is mutatja, ott egy pillanatra sem szabad megállni.

2010. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az előző válaszoló meg összekeveri ezt a megállni tilos táblával. Mint a neve is mutatja, ott egy pillanatra sem szabad megállni."


Várakozni tilos tábláról van szó észlény. Te vagy aki keveri a dolgokat nem én...

2010. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Réti bubuzér ***** válasza:

Pontosan, ahogy írod, répa. A várakozni tilos táblánál meg lehet állni, a megállni tilosnál nem.

De sok itt a funkcionális analfabéta...

2010. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Várakozni tilos táblánál megállhatsz, de ott kell maradnod a kocsinál.


Árut vittem egy boltba, megálltam a várakozni tilos után, kiraktam, hogy áruszállítás, és kb 5 perc múlva, amikor kijöttem, ott állt egy sün, és jegyzetelt. Hiába mondtam, hogy árut hoztam, ott kellett volna maradnom is közben...

2010. dec. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6) Az (1) bekezdés b) pontjában említett jelzőtábla alatt kiegészítő tábla utalhat arra, hogy a várakozás kijelölt rakodóhely szabadon hagyása érdekében tilos. A kiegészítő tábla feltünteti azt az időszakot és távolságot is, amelyen a tilalom fennáll (61/c. ábra). Ilyen helyen az áruszállító jármű a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig maradhat; más jármű - akár 5 percnél hosszabb ideig is - akkor tartózkodhat, ha a vezető a járműnél marad és áruszállító jármű érkezésekor annak a rakodóhelyre való beállását haladéktalanul lehetővé teszi.
2011. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha rakodsz, akkor maradhatsz. Ha csak várakozol, akkor max.5 percig, és a kocsiban kell maradni a sofőrnek, hogy ha útban van, azonnal odébb mehessen.

Ha rakodsz, akkor ott kell maradnod a kocsinál.(Tudom, ha a sofőr egyedül rakodik, és nincs segítsége, akkor ez lehetetlen, de ez van.)Mi azt szoktuk csinálni, hogy lenyitjuk a hátfalat, és akkor a rendőr, vagy közteres látja hogy rakodunk. Nem is szóltak eddig érte.

2011. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!