Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tilosban parkolásért 60 ezer...

Tilosban parkolásért 60 ezer Ft bírság? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy lakótelepen élek, nyugis, békés hely. Ám az történt, hogy minden előzetes figyelmeztetés nélkül jött két csekk, mindkét csekk 30 ezer Ft-ról szólt, tilosban parkolás miatt. Parkoltam már tilosban, de akkor 6ezer Ft-t kellett kifizetni, még diplomavédésem napján, különben nagyot késtem volna, azt elismerem.

A mostanit nem értem. Olyan helyen álltam, ahol mindig állnak más autók, ha szabad, én parkoltam oda, mert sok cuccal közlekedem, és messzebb tudnék különben csak állni. Tábla nem tiltja a parkolást. Ami a hiba: a kresz szerint kereszteződésben az úthoz 5méternél közelebb nem lehet állni, én meg 4 métert hagytam ennek a szabálynak. Senkit nem akadályoz ott az autó, és mint mondtam, a hely különben gyakran foglalt. Egyik csekk egy csütörtöki, éjjel 11 körüli parkolásról szólt, másik vasárnap dél körül. Ilyenkor kik járnak ellenőrizni egyáltalán?

A fellebbezés 5ezer Ft, én kérelmet írtam, erre jött a válasz, hogy fellebbezésként értelmezték, szóval csekkenként az 5ezret küldjem, különben nem foglalkoznak vele.

Szóval ezek a kérdéseim:

Nem indokolatlanul sok a 30 ezer Ft 1szeri tilosban parkolásért?

Pár nap különbséggel ugyanazért miért büntetnek meg?

Összesen 80 ezret kéne kifizessek (a fellebbezésenkénti 5ezerrel), ez egy havi keresetem, ám nem vagyok bejelentve (akkor munkám sem lenne), így lehet arra hivatkozni, hogy nincs jövedelmem? Az autót különben 3 éve vettem, egy olcsó kategóriás kis darab, sokkal idősebb nálam is. De egy nyarat dolgoztam érte, most meg 1 hónapig nem kéne ennem, hogy kifizessem a csekkeket? Indokolatlanul magas! Hogy lehetne mérsékelni, vagy mikor évül el? Lehet, hogy valaki feljelentett, mert a "helyén" parkoltam? Erre következtetek a büntetés kiszabásának idejéről (este 11 és vasárnap). Mit tehetnék?


2010. dec. 7. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel nem nagyon van mit tenni. Engem is büntettek már meg így, álmomban nem gondoltam, hogy olyankor még ellenőriznek.

Kérj részletfizetési lehetőséget és legközelebb igyekezz betartani a szabályokat.

2010. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Engem is megbüntettek az útkereszteződéshez közel parkolásért, reggel fél 8-kor. Villogva megállt a kereszteződésben a rendőrautó, szemben a forgalommal, kissé keresztbe, lefényképezett, és visszaült, elhajtottak. Ki sem tudtam szaladni a bankból, annyira gyorsan történt, a reggeli csúcsforgalomban. Ott is áll mindig autó, olyan nehéz parkolni, hát én is kikaptam a részem. 30.000-

Befizettem és odafigyelek.

Kérjél részletfizetést. Még egy dolog, amire érdemes odafigyelni: a határozatot vissza szokták dátumozni, hogy ne fussanak ki a határidőből. Ezt meg lehet támadni.

Én egy 60.000- -s gyorshajtást fizettem úgy be, hogy amikor befizettem, rá egy pár órára mondták el, hogy ezt ugyan megtámadhattam volna, mert vissza van dátumozva a határozat. Nagyon mérges voltam, hogy pont akkor fizettem be a csekket, holott még volt vagy 2 napom rá.

Most már erre is figyelek.

2010. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az egyik 30k-s csekk jogos, a másik nem. Kétszer nem büntethetnek meg ugyanazért.
2010. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Kétszer nem büntethetnek meg ugyanazért."

Tehát egyszer beállok a tilosba, mondjuk a ház előtti kereszteződésbe, kifizetem a 30 ezres bírságot és onnantól egész életemben használhatom azt a helyet parkolásra? Mert akkor ez jó olcsó megoldás :D

2010. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

13.09es... Erre csak annyit, hogy nekünk több, mint fél évvel dátumoztak vissza egy levelet, fellebbezés után közölték, hogy igazunk van csak az okirat hamisításban nem, de akkor is fizessünk (mellesleg az 5000Ft-os illetékbélyeget befizettük, és a megadott 30 napot jócskán túllépték...

De nem gond, ők megtehetik, közölték, hogy fizessünk.

Kérdezőnek:

Nincs mit tenned fizetsd be, ennyi az igazságsźolgáltalás... Igen, megcsinálták, legközelebb akkor késs el, vagy készülj fel.

éljen a korrekt IGAZSÁGszolgáltatás

2010. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ezért jó, ha van D.A.S. biztosításod.

Velem ezt nem fogják megcsinálni.

2010. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Tehát egyszer beállok a tilosba, mondjuk a ház előtti kereszteződésbe, kifizetem a 30 ezres bírságot és onnantól egész életemben használhatom azt a helyet parkolásra? Mert akkor ez jó olcsó megoldás :D"


Nem kell mindent kiforgatni :P

2010. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Egyszerűen :fizzesd ki.Ennyi.!

Tina

2010. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Vagy mond azt hohyha van valaki veled és nincs ott ,mondd azt ,hogy elment pénzt váltani.
2010. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tóth Bettina, köszönöm az értelmes hozzászólásod, akkor megyek, és egyszerűen kifizetem. Másik hozzászólásnak van értelme? Kinek mondjam, hogy pénzt vált éppen, és miért? Nem tűnsz többnek tizenévesnél a stílusod alapján, anyukád neked biztosan menne, és egyszerűen kifizetné. Hülye liba.
2010. dec. 11. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!