Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A szájvíz használata után...

A szájvíz használata után jelezhet valamit az alkoholszonda?

Figyelt kérdés

Az autóban is szoktam használni a szájvizet evés után és ha sietek akkor nem szoktam utána a számat kiöblíteni vízzel, így jelezhet az alkoholszonda?

Mert a szájvízben van alkohol, de azt nem lehetett kiolvasni, hogy hány %-ban.


tegnap 23:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/5 Telelő Teve ***** válasza:
64%
Kb. 10-15%-os a szájvíz s igen - jelezhet. Tartsd magadnál a szájvizet, hogy be tudd mutatni a rendőrnek. Ha nagyon makacskodik akkor véralkohol vizsgálatot kell kérni, hiszen a véráramba nem kerül be a le nem nyelt alkohol.
ma 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Akkor lecserélem olyanra, amiben nincs alkohol.

Egyébként kb. mennyi ideig mutatja ki a szonda?

ma 00:58
 3/5 Telelő Teve ***** válasza:
64%

Ne cseréld le - a szájvíznek az alkohol a lényege, az végzi a fertőtlenítést. Az alkoholmentes szájvíz kb. annyit ér, mint egy rágógumi.


Kb. 2-3 óráig kimutatja a szonda, de ez nyilván függ attól is, hogy mennyire aktív a nyálelválasztásod, torkot is öblögettél-e vele vagy csak szájüreget, mennyire hosszan stb..

ma 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ! :)
ma 01:11
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

#3 Mert csak csak az alkohollal lehet fertőtleníteni... Jaa...

Remélem nem az egészségügyben dolgozol?!

ma 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!