Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pont hogy odaértem egy vasúti...

Pont hogy odaértem egy vasúti átjáróhoz elkezdett pirosan villogni. Természetesen megálltam, utána nézem, hogy közvetlen mögöttem egy rendőrautó állt meg. Ha átmegyek rajta utánam jöhettek volna?

Figyelt kérdés
Csak eszembe jutott. Bőven átfértünk volna a sorompó előtt.

okt. 15. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom ilyenkor rendőrje mérlegeli. Ha esélytelen a megállás mert pl 3 méterre a sorompó előtt kaptál pirosat talán elenged. De ha több máaodperc után mész át rajta megbüntet.
okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Ok, kösz, értem, de a kérdésem lényege, hogy utánam jöhetne-e, hiszen a lámpa neki is piros volt!
okt. 15. 19:33
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

De attól még a rendszámod meglesz neki...

okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jöhet utánad, a vasúti átjáró tilos jelzését a megkülönböztető jelzést használó gépkocsi vezetője sem hagyhatja figyelmen kívül.


Persze a felvétel alapján küldhetik az üzembentartónak a közig. bírságot. (100.000 Ft)

okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Honnan is van a jogosítványod?
okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval nem jöhetett volna utánam. Kösz.
okt. 15. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendszamod latja es szol egy járőrnek szoval nem
tegnapelőtt 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
A sofőr mit mondott, aki vezetett?
tegnapelőtt 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:
100%
Ha vészfékezés nélkül meg tudsz állni az átjáró előtt akkor meg kell állnod. Modjuk biztosítatlan, kézi működtetésű átjáró már nem nagyon van ahol akár szinte azonnal is jöhet a vonat, de ettől függetlenül nem szabad á, még átférek elvet alkalmazni, csak egyszer méri fel az olyan "okos" rosszul a helyzetet, aztán többé nem fogja. Azzal az autóval már biztos nem.
tegnapelőtt 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ha utánad megy akkor megbüntet, őt senki nem fogja megkérdezni hogy átment-e a piroson.
tegnapelőtt 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!