Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kérdés azokhoz akik mostanában...

Kérdés azokhoz akik mostanában csinálták a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Elsősegély vizsgára készülök jövőhéten,viszont az oktatónk mondta hogy már nem kell se stabil oldalfekvést bemutatni,és az újraélesztésnél sem kell befúvás csak 30 mellkaskompresszió.Nektek hogy volt ez?Karcagon fogok vizsgázni és kicsit hihetetlen nekem hogy ennyire lazán vennék.A tanfolyamon bemutatta röptiben az oldalfekvést,a heimlich fogás,az autóból kiemelést de azt mondta ezekre a vizsgán nem lesz szükség ezért ezeket a gyakorlatban én nem is tudom bemutatni és parázok emiatt.
júl. 28. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz akkor innentől kezdve ténylegesen fel lehet készülni arra hogy ha baj van akkor meg lehet dögleni a másiktól. Mire mész 30 mellkas kompresszióval ha a tüdejébe nem juttatsz levegőt?


Cserbenhagyás ha nem állsz meg viszont segíteni nem fogsz tudni azonkívül hogy az okostelefonodon mentőt hívsz.


Mindenkinek adják a jogosítványt ész nélkül...

júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban így van,ma beszéltem egy friss vizsgázóval.9 órakor bement,9:02-kor már kint volt sikeres vizsgával.30 mellkas kompresszió amit 15-nél befejeztettek vele,majd megkérdezték hogy lehet e nyaki artériás vérzésre nyomókötést alkalmazni,megköszönték és mehetett is.
júl. 29. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 Márpedig egy vadidegennek nem fogsz befújni, legalábbis nem várható el. Én abban tartom hibásnak a rendszert, hogy lélegeztető ballont és AED-et nem tesznek be minden kocsiba gyárilag és ezek használatát nem tanítják meg elsősegélyen. Nagy haszna lenne pedig.
júl. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Bp-n vizsgáztam. Nálunk kellett a stabil oldalfekvés. Az újraélesztésnél kellett a 30 mellkaskompresszió és nem kellett befújni, de meg kellett mutatni, hogy hogyan csinálnánk, de a covid helyzet óta nem kell ténylegesen befújni. Ezeken kívül 2 tétel volt. Kb 15 percet voltunk bent.
aug. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!