Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugdíjaskoromat elértem,...

Nyugdíjaskoromat elértem, autóbusz vezetőként dolgoztam eddig, most a nyugdíjam mellet folytatni szeretném a munkát. Most küldenek el a PÁV 2 vizsgálatra. Kérdésem az hogy eddig miért nem kellett? Most meg miért kell?

Figyelt kérdés
Mit kell tudni erről a vizsgálatról és mennyibe kerül? Mennyi az időpont e vizsgálatra? Mennyire szigorú, és milyen kérdésekre kell felelni? Soha balesetem sem volt, de még szabálysértési eljárás sem folyt ellenem.
júl. 24. 06:57
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Eddig is kötelező volt a PÁV2 a buszsofőröknek, örülj neki,hogy eddig nem ellenőriztek, és ezek szerint a céged is mulasztott. A mi céges buszsofőrünket pont azért büntették meg,mert nem tudta bemutatni a rendőrnek.
júl. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Soha ellenőrzést nem kaptam, de arról sem tudok, hogy a munkáltatómat ellenőrizték volna.Én nagyon régen a 70-es években vizsgáztam, személy és teher gépkocsiból, még akkor az MHSZ.nél. Közben megszereztem a E D kategóriát, és onnantól kezdődően autóbuszokon dolgoztam. Igaz minden hónapba egy egy napos oktatáson részt kellett vennem. És mennyibe kerül egy ilyen vizsga? Mennyi időt vessz igénybe?
júl. 24. 07:28
 3/10 anonim ***** válasza:

A PÁV2 dija 23500Ft, és a KAV oldala szerint 1978-óta csinálják ezt a vizsgát, és minden buszsofőri állásnál feltüntetik, hogy feltétel, szóval nagy mázlid volt hogy eddig nem kérték. 🙂

Amennyire tudom ez csak vizsgálat, nem tanfolyam, tehát 1 napos.


[link]

júl. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mad Max2 ***** válasza:
69%

reflekszeket, látásszélességet, látásélességet stb vizsgálnak


Idősebb emberként nem biztos hogy sikerül majd ezt megugrani...

júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a hasznos információkat.
júl. 24. 09:21
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg az alábbiak egyike áll rád, ezért nem volt és most sincs szükséged PÁV II-re menni:


-az 1970.01.01. előtti C kat. jogosítvány

-az 1978.04.01 előtti gkv állásvállalásra jogosító vezetői engedély

-1969.07.01-1978.04.01 közötti gjműkezelői igazolvány

-1978.04.01-1988.12.31 között szerzett D kat. jogosítvány

júl. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
B C kat. jogosítványomat szereztem meg MHSZ-nél 1974. március 14. napján a D E vizsgámat megszereztem 1980. augusztus 12. napján. E időponttól folyamatosan autóbusz vezetőként dolgoztam a nyugdíjazásomig. Most meg Páv 2 vizsgálatra küldenek. Azt nem értem ha eddig nem kellett a Páv 2 vizsga, akkor most miért kell elvégeznem.
júl. 24. 10:49
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
A cég megadhat olyan feltételt a munkavégzéshez, ami a törvényileg kötelezőn felül van, plusz tanfolyam, plusz ellenőrzés, stb... Lehet, hogy a jogosítvány szerzés dátuma miatt az eddigi munkáltatód nem kérte, de új belső szabályzat lépett életbe, emiatt most már kérik.
júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezért kéri! Nem félek megszerzem több mint 45 évig autóbuszt vezettem, ez azért segíthet a vizsga sikerében. Köszönöm szépen! Bár a munkaadó nem tudta bemutatni ezt az új belső szabályt.
júl. 24. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy délelőtt volt ez a vizsgálat. A reflexeket és a reakcióidőt vizsgálták. Az egyik feladatnál gombokat kellett nyomkodni. Különböző dolgok villantak fel a képernyőn, és meg volt, hogy melyikre melyik gombot kell nyomni. Egyre jobban gyorsult az egész, a végén már nagyon kevés idő volt csak eldönteni, hogy mit nyomjak. A másik feladat egy szimulátorszerű dolog volt. Ment az út a képernyőn kacskaringósan, és egy pontot kellett rajta tartani kormánykerékkel. Ez is egyre jobban gyorsult. Ezeken kívül még beszélgetni kellett pszichológussal.


Szerintem a lényeg, hogy kipihenten menj oda, ne hulla fáradtan.

júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!