Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyjából 0,4 deci pálinka...

Nagyjából 0,4 deci pálinka után 16 órával vezetés már teljesen biztonságos?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az alkohol kalkulátor szerint már réges rég kiürült a szervezetből, de minden ember szervezete más.

Ennyi idő alatt már teljesen biztos hogy egy ember szervezetéből kiürül kb 0,4 deci pálinka?



júl. 20. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én várnék még pár hónapot.
júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen az.
júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért mondjuk éjfélig iszik az délután 4-kor már tud vezetni, nem fog bejelezni a szonda.

De érdemes óvatosabban menni.

júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja most nézem: 0,4 deci Vagyis alig egy feles. Az semmi. Vagy esetleg 0,4 litert akartál írni?
júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Súly függvénye, hogy mennyit tud kiüríteni a szervezet, meg azért van pár faktor amiket nem tudsz beírni az ilyen kalkulátorokba pl. milyen állapotú a veséd. De ez olyan kicsi mennyiség hogy pár óra alatt mintha ott sem lett volna egy egészséges embernél.
júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a vezetés soha sem teljesen biztonságos, de a 4 centi pálinkának 16 óra alatt egészséges embernél szerintem le kellett már bomlania. Ha gyakran merül fel ilyen kérdésed, akkor javaslom szerezz be egy megbízható alkoholszondát.
júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Nem, jól olvastad, 0,4 deci = 40 ml = 0,04 liter
júl. 20. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az kb két óra és kimegy.
júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mennyiség után én már másnap reggel 6-kor megiszom a kávém aztán bátran útra kelek.
júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyes ázsiai népeknél az alkohol-dehidrogenáz szint sokkal kisebb mint mondjuk a magyaroké. Pl. a japánok hamar berúgnak és sokáig részegek.

De ez az említett mennyiség meg időtartam valszeg még nekik is elég lenne az alkohol elégetésêhez.

júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!