Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem növelik a büntetési...

Miért nem növelik a büntetési tételeket?

Figyelt kérdés

Az államkassza üres, az a pár tízezres bírság meg úgy látszik nem tartja vissza a további szabálytalankodásoktól a közlekedők nagy részét.

Miért nem emelnek - akár sokat - a büntetési tételeken?



júl. 1. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Üres? Hova megy akkor az a sok sok adó amiket fizetünk akkor? Az út minőségére tuti nem. Szerintem ha 16 km/h-vel többel mész 39 ezer ft nagyon sok. Nem hogy kevés... Tuti bőven van ott csak nem jó helyre költik. Ezt nem nekünk kéne fizetni. Mi az utak minőségére fizetnénk.
júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert a kassza mindig üres de nyugi a kötelező szűrővizsgálatok január 1től kikerülése elmúlasztása bírságok megtöltik 300 ezer - 5 millióig
júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem a szabályokkal van a baj, hanem azzal, hogy nincsenek betartatva.


Nem tudom ki hol közlekedik, én Budapesten, ahol naponta 15 olyan dolgot csinál szerintem nagyjából minden autós, amiért büntetést lehetne kapni. Piroson még éppen hogy átcsusszanunk, kanyarodó sávból megyünk egyenesen, gyorsan hajtunk, vagy éppen a tötymörgéssel feltartjuk a forgalmat, úgy keresünk parkolóhelyet, hogy közben nem megy az index, vészvillogóval olyan helyen állunk meg, ahol nem lenne szabad, nem adunk meg elsőbbséget, vagy pont hogy indokolatlanul, veszélyesen adunk meg ott, ahol amúgy nem kellene, szabálytalanul kanyarodunk, váltunk sávot, etc.


De miután életedben nem látsz egy rendőrt soha, aki megbüntetne bármelyikért, ez lett a normális. Mindenki így közlekedik. Nem az összeggel van a baj, hanem hogy nincs, aki megbüntessen. Ha lenne, akkor a tételenként 10ezer forint is bőven elég lenne. Ha meg továbbra sem lesz, akkor lehet 1 millió forint is a büntetés, senkit nem fog érdekelni.

júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
#3 És szerinted más országban ahol nincs rendőr szinte sehol és alig van ellenőrzés nem ilyen a közlekedési kultúra? De. Ahol elveszik az autót ha jelentős gyorshajtás van, minden sarkon megállítanak ellenőrzni a papírokat ott milyen fura, rend van. Itt nem az emberekkel van a gond, hanem 1. a rendőrök fizetésével és motivációjával 2. ugyanezért kevés a rendőr. Na ezen kéne változtatni. Tesókkal van a legtöbb baj, ha lenne minden sarkon rendőr, az összes ilyen idióta már a sitten csücsülne, igaz a mi közpénzünkből, de nem veszélyteztetne senkit.
júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nahát, már egy hete senki nem kérdezte meg ezt.

Mindig elmagyarázzuk, hogy nem az alacsony büntetési tételekkel van baj, hanem hogy ezeket a tételeket soha nem szabják ki.

1988 óta vezetek rendszeresen, és életemben talán 2 alkalommal láttam olyant, hogy szabálytalankodó autósnak utána ment a rendőr szirénázva, és elkapta. A többi (valószínűleg több tízezer) általam látott szabálysértési esetben senkit nem érdekelt, hogy valaki záróvonalon előz, nem indexel, átmegy a piroson, stb.

Ha minden szabálysértőt csak minden kétszázadik szabálysértése alkalmából megbüntetnének, akkor sokkal nagyobb rend lenne az utakon. De nem büntetik meg őket soha.

júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5 88 óta mennyit vezettél? 10 ezer kilométert?


Legutóbb láttam hogy a rendőr olyan után ment, aki nem engedte át a gyalogost. Engem is állítottak meg mert megelőztem őket és nem tetszett nekik.


Amíg ennek az ostoba magyarnak az a lényeg hogy ki indexel és ebben a lebutított országban ki fordítja el a lámpa kapcsolóját a tábla után addig itt agyatlan közlekedés lesz. Mert nagyjából erről szól az egész.

júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6

Szóval te vagy az a birka, aki nem indexel, ezzel okozva balesetveszélyt és bosszúságot.

Agy nélkül elég nehéz is belátni, hogy az index nem ugyanaz, mint a karácsonyfán a világítás. Hanem információt ad a többi közlekedőnek arról, hogy mi a szándékod, és így fel tudnak készülni pl. fékezésre, elindulásra.

júl. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!