Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit takar az "OKOSJEGY MENETJE...

Tothp kérdése:

Mit takar az "OKOSJEGY MENETJEGY" megnevezés?

Figyelt kérdés

Online vásároltam vonatjegyet életemben először.

A helyjegy vátásnál verte ki a szemem ez az "OKOSJEGY MENETJEGY" kifejezés. Aztán a biztosítékot verte ki az ára.... Ez mire jó azon kívül, hogy oda ülök vele, ahova szól?



jún. 19. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

[link]

Itt minden kérdésedre választ találhatsz.

jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Bár ettől a se füle-se farka leírástól nem lettem sokkal okosabb.

Még mindig nem értem, mire fizettem 2700ft-ot. Ellentétben egy másik viszonylaton fizetett 617-ft-os helyjeggyel szemben. Mitől lett jobb nekem? :-)

jún. 19. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Az árakat elnézve csak akkor éri meg, ha egyirányba utazol. Oda-vissza út esetén már drágább, mint a 24 órás jegy.
jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Röviden: olyan menetjegy, ami arra lett kitalálva, hogy a vonatok terhelését, zsúfoltságát jobban elossza valamint hogy jóelőre váltsák meg a jegyüket az emberek: elsősorban a csúcson kívüli, napközbeni vonatokra, jóval előre megváltva nyújt egy olcsóbb alternatívát a "nem okos" jegyekhez képest, ugyanakkor ez a jegy szigorúan az adott vonathoz kötött, ha lemaradsz róla, akkor nem mehetsz el a következővel, csak ha veszel egy új jegyet.


"Még mindig nem értem, mire fizettem 2700ft-ot. Ellentétben egy másik viszonylaton fizetett 617-ft-os helyjeggyel szemben."

Azt értem, hogy nem tudtad, mi az okosjegy, ezt a felvetést viszont nem tudom értelmezni. Az okosjegy az menetjegy is, a 617Ft-ban meg nincsen menetjegy, csak kizárólag helyjegy. Ha ezzel szeretnél (szabályosan) utazni, akkor gondolom van másik, külön megváltott menetjegyed, vagy bérleted.

jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Az okosjegy olcsóbb, mint a menetjegy + helyjegy.


Cserébe viszont csak az adott vonatra érvényes és csak korlátozott számban elérhető.

jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!