Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nőknek mi erről a véleménye?

A nőknek mi erről a véleménye?

Figyelt kérdés
[link]

#tanárnő #Tanuló és mellette egy nő #Tamás plusz a nője #Tanítónéni, és nem tanárbácsi vezet
jún. 3. 19:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Már megindokoltam. A nők egyébként kevesebb balesetet okoznak mint a férfiak. De ÁLTALÁBAN kevésbé tudnak vezetni és több idő amíg normálisan megtanulják. Láttam a környezetemben is meg több emberrel együtt tanultam vezetni. Na meg azt is látom, ahogy "parkolnak". Nem hajtanak annyira gyorsan és megfontoltabbak. A pasikkal meg az a baj, hogy túlságosan elbízzák magukat. Rengetek necces helyzetem volt az évek alatt, de mára már nagyon visszavettem a tempóból.
jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Aki nem érti a poént, még ha nem is poén volt eredetileg, tudja mi az a sztereópía/általánosítás?

Régen a nők nem is vezethettek autót.

jún. 4. 14:10
 13/19 anonim ***** válasza:
38%
Nem csoda.
jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

#12

A “poén” általában vicces szokott lenni, nem?

jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Vannak dolgok amiket nem ismersz, és ha ismernéd akkor neked is poénos lenne

De ha a képen tényleg komolyan gondolták ezt, akkor megalázó és undorító

jún. 4. 14:29
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

#15

Nőként ismerem a nőkkel szembeni sztereotípiákat, és semmi poénos nincs bennük.

(Amúgy dühítőnek se találom, inkább csak rohadt unalmas, zsibbasztó, elcsépelt és “cringe”.)

jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egy jó fej nő tanul vezetni, aki tud röhögni minden általánosításon. A férfiak odavannak az ilyenekért. (A 16-ost viszont minden normális férfi nagy ívben kerüli el. Az ilyennek nem lehet azt mondani, hogy kék az ég, mert abba is beleköt.)
jún. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs semmi baj a 16os válaszolóval. Egyébként szerintem te se röhögsz a férfiak általánosításán/sztereótipiákon
jún. 7. 08:04
 19/19 anonim ***** válasza:

18

Dehogynem, ha humorosak.

Az egy alapvető dolog, hogy az általánosításoknak/sztereotípiáknak mindig van egy valóságalapjuk. Enélkül nem lehetne őket értelmezni. Pl. ha azt mondom, hogy minden kutya kockás, az értelmetlen, mert nincsenek kockás kutyák. Ha azt mondom, hogy ismeretlen kutyát nem szabad megsimogatni a kerítésen benyúlva, mert megharapnak, az értelmezhető, még akkor is, ha a kutyák nagy része csak megnyalná a kezed.

Ha egy férfiakat vagy nőket általánosító, valóságon alapuló dolgot nem bunkó módon adnak elő, hanem humorosan, mint ahogy a kérdésben szereplő matricát kirakta egy nő az autójára, akkor onnantól már emberfüggő, hogy van-e humorérzéke, vagy pedig egy ostoba birka.

jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!