Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel másabb vezetni egy...

Mennyivel másabb vezetni egy kisbuszt mint személyautót?

Figyelt kérdés

Holnap le kell vezetnem 500 kilométert egy 9 személyes kisbusszal. Város és autópálya.


Van némi rutinom személyautóval, kb. 30000 km, szóval nem vagyok már kezdő sofőr azért, magabiztosan megyek bárhol és bármikor. Balesetem sosem volt.


De azért elgondolkodtam hogy mennyivel lesz másabb a kisbusz. Mire kell odafigyelni? Mennyire kanyarodik más ívén? Stb


Előre is köszönöm


máj. 3. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha vezettél furgont, dobozos autót, vagy egy kisteherautót akkor nem lesz sokkal nehezebb ez sem. Ha még nem vezettél ilyen nagy járművet akkor ha van rá lehetőséged indulás előtt menj egy kört viszonylag nyugisabb környéken hogy picit hozzászokj ahhoz hogy nagyobb, hosszabb járművet kell vezetned, meg kanyarnál főleg ha kereszteződésből mész ki jobbra arra figyelj hogy nagyobb ívet kell menned és a visszapillantóba is figyeld nagyon a jármú seggét nehogy odacsapd valaminek vagy valakinek.
máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván mindenre sokkal jobban kell koncentrálnod, az esetleges sávváltásokra (tükrök!), a követési távolságra és persze a sebességre, főleg ha kanyarodsz. Tele lesz utasokkal?
máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1 fő lesz csak mellettem, meg a vissza úton pár bútor.


Inkább a városi közlekedéstől félek picit, autópályán sok "izgalom" nincs.


Köszönöm a normális válaszokat.

máj. 3. 19:45
 4/9 grafno ***** válasza:
Szerintem magasabban ülsz és jobban látod a forgalmat. Ha fullon lesz akkor erősebben kell bánni a fékkel mert gyengébbnek fog érződni és hosszabb lesz a fekút, mintha az alap tömege lenne.
máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3

Ja, akkor nincs okod stresszre, szerintem érdekes élmény átülni néha kisbuszt vezetni, estére már olyan profi leszel a városi manőverezésekben mint egy GLS sofőr :)

máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az össz különbség annyi, hogy nagyobb hátrafele. Jobban kell figyelni pl. parkolásnál.
máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nem 30 ezret hanem 300 ezer kilómétert akartál írni, csak lemaradt egy nulla.


Egyébként nem lesz gáz, max ha nem ültél még ilyenben én is azt tudom tanácsolni, hogy szokd egy pár kör erejéig. Mikor én ültem először kisteherautóba, olyan 20 km után már biztosnak éreztem a kezelését.

máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Parkolni nehezebb vele de amugy az utakon nem nehez vezetni oket. Altalaban ezek lassabbak mint a szemelyautok, szoval elozesekbe ovatosan kezdj bele. Ami jo hogy magasabban ulsz, igy jobban ralatsz a forgalomra.

Ha megallsz vele valahol pl egy aruhaznal akkor en szemely szerint szeretek betolatni a parkoloba mert lehet hogy mire kijovok a boltbol addigra olyanok allnak mogem, mellem hogy nehez kitolatni.

máj. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kanyarodni nagyobb ívben kell vele, meg tolatni parkolni is nehéz mert semmit nem látsz hátra. A középső tükör is hasznavehetettlen, szóval aki rutinból odanéz semmit se lát , meg kell szokni az oldalsó tükröket nézni. Általában lomha autók belül hangosak zörögnek és a fütőmű üresen pattog össze vissza.
máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!