Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjszakai vezetéshez tudnátok...

Éjszakai vezetéshez tudnátok adni pár hasznos tanácsot?

Figyelt kérdés

Éjszakai vezetéshez tudnátok adni pár hasznos tanácsot?


Már korán sötét van. Este fénylik a beton az esőtől, tovább nehezítve a látási viszonyokat.


2022. nov. 4. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Utálok este vezetni, főleg amikor esik az eső.

Ha bizonytalan vagyok ismeretlen úton, olyankor előre engedem a mögöttem levő autókat és úgy megyek utánuk, persze ha nem sietnek.

Félek a vadállatoktól, mert bármikor váratlanul kiszaladhat elém.

Belül legyen mindig páramentes a szélvédő, ne legyen maszatos a portól is. Az ablaktörlő lapát ne csikozzon, hanem szépen töröljön.

Legyél mindig éber, este több koncentrációra van szükség. Állitsd be a müszerfal világitását hogy ne vakitson annyira. Na és persze a fényszórók jól be legyenek állitva.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2022. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Mindíg úgy vezess hogy a féktávolság kisebb legyen a belátható útszakasznál.
2022. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha friss jogsis vagy, ne akarj gyorsabb, és ügyesebb lenni mint amilyen valójában vagy. Szépen nyugodtan, a saját tempódban menj. Én is fostam tőle, de ha nem másokkal foglalkozol, csak nézed az utat (illetve ha vakít a szembe jövő az út szélét) akkor semmi baj nem lesz.
2022. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Hozzá kell szokni. Eleinte jobban figyelsz, aztán megszokja a szemed a sötétet. És ne nézz bele mások lámpájába, mert van olyan, ami után még percek múlva is foltokat látsz.
2022. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ez nagyon fontos, hogy ne nézz bele a szembe jövő lámpájába. Ha nem is percekbe, de hosszú másodpercekbe telik, hogy újra láss valamit.

Én az utolsó 50-100 m-en az aszfalt jobb szélét figyelem mereven, hogy még a perifériás látásomat se rontsa le a fényszóró, meg persze hogy észrevegyem, ha kanyarodik esetleg az út.

2022. nov. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segít a "sárga sofőrszemüveg."
2022. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!