Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lassít kerékpáros...

Miért lassít kerékpáros előzése közben?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm ismerőse vitt minket dolgozni, és ha kerékpárost előzött előtte mindig kicsit lelassított. Mivel nekem közvetlenül nem ismerős, ezért nem kérdeztem meg. Mi a jó abban, ha 30-ra lelassít előzés során?
2022. okt. 25. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Jobb felni, mint megijedni. Feltételezem, nyilván nem látok egy ismeretlen vadidegen fejébe.
2022. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Félni*
2022. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Óvatosság. Mondjuk akinek van jogsija az rá kellene jöjjön magától is
2022. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Egy normális sofőrrel volt dolgod. Az egyik, hogy a kerékpáros kiszámíthatatlan, bármikor megborulhat stb. És mivel nincs tükre azt is későn látja, hogy jössz.

A másik meg, hogy kerékpárosként igen rossz érzés, ha 90-el lecentiznek, illetve akár a menetszél is felboríthat. Így kerékpárost mindig lassan és a lehető legnagyobb oldaltávval előzünk.

2022. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Én is lassítok.
2022. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Én is vagy lassítok, vagy teljesen átmegyek a túlsó sávba már jóval a biciklis előtt és több méterre húzok el mellette.

Rendkívül nagy parasztság kis oldaltávolsággal, nagy sebességgel megelőzni egy biciklist (ill. minden egynyomtávú járművet). Lehet, hogy az illető jobban lelassított, mint ahogy én tettem volna, nem vagyunk egyformák.

2022. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Az esetek többségében én is lassítok, kivéve ha nyíl egyenes szakasz van előttem és szembe senki nem jön mert akkor átmegyek teljesen a másik sávba és úgy elhaladok mellette de nyilván ezt sem 120-al teszem meg.
2022. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha kanyargós az ut, en is lassítok, mert bármikor felbukkanhat szemből egy masik autó. Ha a sebességkülönbseg nem olyan nagy, jobban le lehet reagálni a váratlan helyzeteket.

Ha hosszú belátható egyenes van, akkor nem lassítok, viszont teljesen átmegyek a szembesávba, és nagyon figyelem a biciklis mozgását, fel vagyok keszülve a fékezésre.

2022. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
97%
Mert félti a kerékpárost.
2022. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Én autósként inkább azt kérdezem, miért nem lassítanak az emberek?


Akár kerékpárral, akár gyalog megyek szinte sportot űznek a "centizésből".

2022. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!