Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogsit mennék intézni okmányir...

Jogsit mennék intézni okmányirodába. Elitézik úgy is hogy már nem tudom hogy hová lett az orvosi alkalmassági papírom?

Figyelt kérdés

Csütörtökön vizsgáztam le,az oktatóm gratulált a vizsgához,azonban semmilyen papírt nem kaptam. Az elsősegély vizsgán kapott papírom megvan,viszont a háziorvosi igazolásom fogalmam sincs hogy hová lett.

Vajon ha elmegyek a kormányablakba,akkor eü alkalmassági papírom nélkül meg tudom igényelni a jogsit?


2022. okt. 24. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vinned kell az alkalmasságit is.
2022. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Vezetői engedély kiállítása olyan személy részére, akinek korábban még nem került kiállításra vezetői engedély sem magyar hatóság, sem külföldi hatóság által.


1. Hatáskörrel rendelkező szerv megnevezése

• A fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala,

• Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárság (a

továbbiakban: Nyilvántartó).

2. Illetékesség

Országos illetékesség.

3. Ügyintézéshez szükséges dokumentumok

3.1. Ügyintézéskor bemutatandó okmányok, dokumentumok

- személyazonosság igazolására alkalmas érvényes okmány, (személyazonosító igazolvány, útlevél)

- lakcímigazolvány (a személyazonosító jelet tartalmazó hatósági igazolvány),

- külföldi állampolgár esetén a szokásos tartózkodási hely országát igazoló okmány,

- a sikeres vizsga tényét tanúsító, közlekedési hatóság által kiállított vizsgaigazolás,

(A sikeres vizsgát tanúsító igazolást a Nemzeti Közlekedési Hatóság a vezetői engedély- nyilvántartásba elektronikus úton jegyzi be.)

3.2. Ügyintézéshez csatolandó dokumentumok

- egészségügyi alkalmassági vélemény (ami a tanfolyam megkezdése előtt házi-, vagy üzemorvos által kiállított igazolás),

- a kérelemhez az ügyintézés során, helyben készül fénykép, amiért külön fizetni nem kell.

Az ügyintézés során kapott kérelemmel nem, csak az elkészült vezetői engedéllyel lehet

gépjárművet vezetni.

2022. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Keresd meg, vagy kérj másolatot, csináltass újat...
2022. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemrég csináltattam az orvosit...kifizettem, számlát kaptam..és csak néztem...erre azt mondta a doki, hogy az alkalmasságim máris benne van a rendszerben, aki jogosult, az megnézheti...


Jahkérem...új szelek fújnak...mondta, és átadta a számlát.

2022. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Szerintem az autósiskolák még azért kérik. Legalábbis én most csinálok egy kategóriát, és ha nem lenne már érvényes orvosival jogosítványom, akkor kérték volna a pecsétes igazolást. Így viszont a jogsit, illetve annak másolatát másolatát kérték.
2022. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem

vinni kell a papírt

2022. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, nincs más választásod, mint vagy új igazolást kérni az orvostól, vagy új vizsgálatot végeztetni.

Új vizsgálat esetén jogszabályok határoznak meg mindent, a díjat is. Alkalmassági vélemény pótlás semmilyen módon nincs szabályozva; vannak orvosok, akik nem adnak pótlást, vannak, akik ingyen adnak, vannak, akik díjért.


┌ A 4-es válasz /2022. okt. 24. 21:26/ tapasztalata valós, de vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása esetén még „nem fújnak” ilyenféle „új szelek”. A maga valójában be kell mutatni az egészségügyi alkalmasságot bizonyító véleményt. (Nem is igényelhető első alkalommal szerzendő vezetői engedély online ügyintézéssel, hiába EESZT alrendszer alkalmazással készíti az orvos a véleményt, ahova való feltöltésről igazolásul készül a papír, amit ad.) ┘


┌ 2-es válasz írója! /2022. okt. 24. 20:01/

Nem tudom, honnan másoltad be, de ilyen ismertető okmányiroda, kormányablak honlapján sosem szerepelt.

Azoknál, például, formailag, minden ügyleírásnál szerepel egy OKMIR azonosító.

De ami a lényeg, hogy bizonyosan elavult szöveg, amit a „Az ügyintézés során kapott kérelemmel nem, csak az elkészült vezetői engedéllyel lehet gépjárművet vezetni.” mondat bizonyít. Ugyanis, a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 3. szakaszába, 2021. január 1-i hatálybalépéssel, az 572/2020. (XII. 9.) Korm. rendelet 29. szakasza beiktatott egy (2a) pontot, amely alapján a vezetői engedély igénylésekor kapott adatlap vezetői engedély első alkalommal történő igénylése esetén is járművezetésre jogosító okmány; Magyarország területén, az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig. ┘

2022. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!