Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő vezetőként, éjjel kell...

Kezdő vezetőként, éjjel kell majd autópályán vezetnem. Félek, nem vezettem mèg így? Milyen jó tanàcsaitok vannak?

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Talán nálad nem válik be, nekem rázós helyzetekben mindig segít, ha van kihez beszélni.

Headset-el és megfelelő díjcsomaggal díjmentesen lehet telefonálni.

A szolgáltató megmondja, hogy uniós országban a te díjcsomagod lehetővé teszi e ezt.

Szóval, ha ez működőképes, akkor valami jóbaráttal végig szövegelném az utat.

Esetleg megkérnék valakit, hogy jöjjön el velem.

2022. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is gondoltam erre. Jó ötlet!
2022. jún. 5. 08:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj az M6oson ott úgy sincs forgalom.
2022. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha álmos vagy, inkább állj meg.
2022. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:
100%

Autópályán sokkal könnyebb vezetni, mint országúton. Éjszaka is.

Ha nincs előtted senki és a sövényes elválasztósáv miatt nem vakítod a szembejövőket, akkor felkapcsolhatod a reflektort. Ha vannak előtted, akkor tompított és mész utánuk távolságot tartva.

Ha álmos vagy, akkor a legjobb módszer, ha egy bezinkúton iszol egy kávét és utána azonnal lefekszel a hátsó ülésre 20 percet szundítani. Mire felébredsz, pihent leszel és a kávé is hatni kezd.

Ha csak kicst vagy álmos és még nem tudsz megállni, akkor nem szabad mereven nézni. Járatni kell a pillantásodat a műszerek, a három tükör és az előre irány között. Ez egy bizonyos fokig ébren tart.

2022. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
100%
Jobban tartanék egy nehezen belátható, rossz minőségű útszakasztól, mint a pályázástól éjszaka. Az autópályán elég valószínűtlen a vadveszély, nem fogsz kátyúba borulni és hirtelen kanyarok sincsenek.
2022. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Este konnyebb is mert nincs akkora forgalom. Ha nem esik az eso, nincs kod akkor siman megy minden.
2022. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Senki nem írta, hogy nem feltétlen kell gyorsan menni, és tarts jobbra...
2022. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm Nektek! Olyan jó érzés, mikor nem oltják le az embert, hanem valóban segítséget kap. :)

Köszi mégegyszer mindenkinek, az összes válasz hasznos számomra!

2022. jún. 5. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!