Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a kerékbilincs logikája?

Mi a kerékbilincs logikája?

Figyelt kérdés
Rossz helyen parkolsz, tehát nem is tudsz elmenni onnan a bilincs miatt. A köztereseknek is plusz kiadás a bilincseket leszedni. Nem lenne egyszerűbb és olcsóbb simán bírságolni?
2022. máj. 18. 11:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Aki a büntit kapja, az fogja mindezeket megfizetni. Mit gondolsz miért kerül egy huszasba a kuncsaftnak, hogy levegyék a bilincset?"


Nem kerül többe, sima levétel+bírság 12 000 ft

2022. máj. 18. 18:01
 12/20 A kérdező kommentje:
lehetne csak simán bírság ugyanannyi mint kerékbilincsel és akkor nem kell külön kiszállni, spórolna vele a közterület felügyelet, de ezzel visszakanyarodtunk az eredeti kérdéshez, aki ennyire nem ért a pénzügyekhez az kérem hagyja el a kérdést.
2022. máj. 18. 18:04
 13/20 A kérdező kommentje:

"Ilyen jó az órabérük a köztereseknek?"


Hogy jön ide a közteresek keresete?

2022. máj. 18. 18:05
 14/20 anonim ***** válasza:

lehetne csak simán bírság ugyanannyi mint kerékbilincsel és akkor nem kell külön kiszállni, spórolna vele a közterület felügyelet,


Ez nem spórolás,az önkormi vagy a parkoló társaság be fogja rajtad hajtani előbb vagy utóbb a mikulácscsomagot is vagy akár a kerékbilincset is. Utóbbinál ráadásul amíg ki nem csengőzöd addig nem mész sehova,ott nem csak a bírságot fizeted ki hanem a levételt is..mi a problémád?

2022. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Èn 1* kaptam bilincset. Benèztem a tàblàt... Jogos volt a bünti, a vàrakozàs tènyleg bosszantó volt.... Mondjuk nem hőbörögtem a leszedőknek, örültem, hogy kàrtyàval is fizethetek....Azóta 1*kaptam csekket, mert lajàrt az óràm...
2022. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A logikája az, hogy mivel tilosban áll és a kerékbilincs kényszeríti is erre, ezért folyamatosan ketyeg az óra. Minél később fizeti ki, annál nagyobb suskát tudnak leakasztani róla.
2022. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy a kérdésre is válaszoljunk:


"Mi a kerékbilincs logikája?"


A hatékonyság.


Az otthagyott bírságot vagy befizetik, vagy nem. A be nem fizetett bírságot vagy be tudják hajtani, vagy nem. Ha nem, akkor meg a fene megette az egészet.


Ellenben a kerékbilincs csak akkor kerül le, ha már befizették a bírságot. Így nincs végrehajtási procedúra.


Egy fokkal jobb megoldás, ha elszállítják az autót. Nem marad a tilosban, és azt is kénytelen befizetni. Csak az már többe is kerül.

2022. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az otthagyott mikuláscsomag,be nem fizetett bírság is eljut végrehajtásig,nincs olyan hogy vagy igen vagy nem
2022. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Olvasd figyelmesebben amit irtam!


Nem azt írtam, hogy vagy eljut, vagy nem. Eljutni mindig eljut.


Azt írtam, hogy vagy be tudják hajtani, vagy nem.


Ha nincs semmi az illető nevén, és még feketén is dolgozik, akkor igen nehézkes lesz behajtani.

2022. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy f#szság. Növeljék duplájára a parkolási bírságot és meg van oldva. Ilyenkor bezzeg senki nem köpköd, hogy a közteres kétszer autózik a bilincs leszedése miatt és fúj ez környezetkárosító. Akinek meg annyi pénze van az levágja úgyis, nem jelent neki akadályt, utólag meg fizeti.
2023. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!