Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetséges az, hogy B. kategór...

Lehetséges az, hogy B. kategóriás tanfolyam alatt más oktatót is kipróbálhassak?

Figyelt kérdés

Nagyon türelmes az oktatóm, de szeretném tudni, hogy vajon más mellett is félnék-e ennyire?

Egyelőre 10 órát vettem vele, ami nyilván nem sok, de még mindig ott tartok, hogy már remegve ülök be az autóba, izzad a tenyerem, görcsösen kezelem az autót, még azt is elfelejtem, hogy fiú vagyok e vagy lány. És gondoltam jó lenne kipróbálni, hogy egy teljesen más oktató mellé is beülni és kipróbálni. Nyilván, megbántani nem akarom a mostani oktatóm, mert amúgy tényleg korrekt. 3 évtizede oktató, tehát pár balekkal már tuti találkozott.


Sajnos az nem megy, hogy a sajátom vezessem, azaz nyilván egy elhagyott parkolóban próbálkoztam már a párommal, de ott ugyebár nincs semmi. Ezért lenne jó a forgalomban egy profi mellett ülve kipróbálni a tudásom. Azaz a nem tudásom.



2022. ápr. 9. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nagyon gáz rögtön a forgalomban vezetni, sőt sokkoló, amíg nem tudod az autót jól kezelni. Ezt kellene megbeszélni vele, hogy inkább több órát veszel majd, de kisebb forgalmú utcákban menjetek először sík talajon. Nálunk egyszer volt mód oktatót váltani. Ha kifogsz egy még rosszabbat, az kinek jó. Vagy van leinformált oktatód?

10 óra alatt azért már közepesen kellene tudni vezetni. Én a körforgalomtól féltem, egyik alkalommal csak olyan helyre mentünk :D

Aztán sorban a problémákat kellene gyakorolni, ami gondot okoz. De ez nem normális, hogy már előre remegsz.

2022. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es nem is az oktatotol. Hanem ugy en bloc mindentol. Biztos hogy tobb orat fogok venni, meg az sem erdekel ha meg 30-at kell. Nem oktatot akarok valtani teljesen, csak gondoltam probalkozok.
2022. ápr. 9. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet oda-vissza ugrálni oktatóról oktatóra. Tanuló vezető csak kitöltött kartonnal vezethet, a kartont viszont nem adogatják át egymásnak az oktatók, hacsak nem végleges a váltás.
2022. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor marad ez az oktató, aztán remélem idővel már élvezni is tudom, nem csak akarni :)
2022. ápr. 13. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy normális, türelmes, valóban tanítani képes oktató, ott ne hagyd!!!

Eszméletlenül tahó, türelmetlen, oktatni kicsit sem hajlandó emberekkel van tele a szakma, akinek csak a tanuló pénze kell, az kicsit sem érdekli, hogy megtanítsa őt magabiztosan vezetni. Ráadásul egy váltás akár fél évig is eltarthat, mert mindenkinek hosszú várólistája van.

Egyébként ezt ne vedd magadra, de ha önmagában a vezetéstől félsz, az a saját egyéni problémád. Amin egy fent leírt típusú másik oktató valószínűleg nemhogy enyhítene, de rontana inkább. Vannak izgulós tanulók, nincs ezzel baj, de alapvetően magadnak kell úrrá lenned a félelmeden. Esetleg kérd meg, hogy menjetek elhagyatottabb utakra, parkolókba, mert te még nem érzed magad késznek a normál forgalomhoz.

2022. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!