Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kétszemélyes autóban utazhat...

Kétszemélyes autóban utazhat 2 éves gyerek gyerekülésben természetesen?

Figyelt kérdés

Kocsi csere miatt a férjem Peugeot Partner-e lesz nálam, viszont vinnem kell a kislányunkat is.

Én úgy tudom, nem utazhat elől semmi esetben sem kisgyermek, de többen mondták, hogy ha nincs bekapcsolva a légzsák és 3 pontos gyerekülést használunk, akkor mehetünk így.

Ne kövezzetek meg, régóta van jogosítványom, vezetek is napi szinten, de ez a helyzet most áll fenn először és nem vagyok biztos a dolgokban.

(Szomszéd településre mennénk csak, 6 km egy irányban, "hátsó úton", de szeretnék tisztában lenni ezzel.)


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


2022. ápr. 6. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Utazhat, légzsákot kikapcs!
2022. ápr. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, így ahogy mondod
2022. ápr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első és hátsó ülés ilyen szempontból abban különbözik, hogy gyermek hátsó ülésen 135 cm-es testmagasságig, első ülésen 150 cm testmagasságig, csak megfelelően rögzített gyermekbiztonsági rendszerben (pl. gyerekülés) utazhat. A gyermekbiztonsági rendszert a jármű e célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz kell a gyártója által megadott szerelési információknak megfelelően rögzíteni.


Gyermekbiztonsági rendszerben bármelyik ülésen utazhat, ha nem éri el a fent írt testmagasságot.


A légzsák kikapcsolására csak abban az esetben kötelez a KRESZ, ha a gyermekbiztonsági rendszer a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban van a jármű első üléséhez rögzítve. (Pl. gyermekbiztonsági rendszerként is használható babahordozóban, fejjel előre van a gyerek. Ülő helyzetben nem is lehet „fordítva” beszerelni a gyerekülést, illetve nem tudná hova tenni a lábát.)


Az első és hátsó ülés abban is különbözik, hogy 3 év feletti gyermek a hátsó ülésen gyermekbiztonsági rendszer nélkül is utazhat, amennyiben a hátsó ülésen nincs gyárilag szerelt biztonsági öv, illetve gyermekbiztonsági rendszer rögzítésére alkalmas egyéb kialakítás (pl. Isofix).



Ezeket a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (közismert nevén: KRESZ) hatályos szövegének 48. szakasza 7. bekezdése tartalmazza. Ez a bekezdés a jelenlegi szövegével 2014. IX. 5-től hatályos.

2022. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Én nem értem hogy egy gyerek miért nem a hátsó ülésan utazik.

Ott van ISO fix rögzités és vezetés közben pedig nem zavar téged.

Nekem is volt kis gyerek és végig a hátsó ülésen volt állandóan.

Arról nem beszélva ha lenne valami baleset hoyg sokall jobban védve van az ülések miatt.

2022. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert 2 személyes az autó, leirta. Amugy hátul utazik gondolom
2022. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Elnézést azt nem figyeltem, a 2 személyest.

Persze utazhat, ott is.

2022. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek!

Nekem 5 személyes autóm van, eddig azt használtam, és természetesen a kislányom hátul utazott. Most a kocsi csere miatt tettem fel a kérdést.

Még egyszer köszönöm!

2022. ápr. 6. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!