Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalom kijárat hogy számít?

Körforgalom kijárat hogy számít?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy van a első kijárat második harmadik. Kijárat az honnan számít? Úgy értem hogy ahogy én halodok be a körforgalomba már az első ki járhatnak számít? Vagy csak akkor mikor már benne vagyok.
2022. ápr. 5. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyszerű körforgalomra gondolok. Nem több sávos.
2022. ápr. 5. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol behajtasz, az a "bejárat". Onnantól óramutatóval ellentétes irányban sorban jön az első, második, stb. kijárat.
2022. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol behajtasz, az nem lehet első kijárat, hiszen ott nem tudsz kihajtani, csak akkor, ha teszel egy teljes kört, de akkor meg már nem lesz első, hiszen elmész az összes többi kijárat mellett. Elég logikus szerintem.
2022. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én először beszóltam az oktatónak, hogy "há' de azt mondja hogy jobbra, balra vagy előre".... aztán elértünk egy körforgalomhoz, aminek 5 kijárata volt🤦‍♂️😅
2022. ápr. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz, a táblán sincs kijáratként jelölve az, ahol behajtasz. Az a kijárat, ahol nyíl mutat kifelé.

[link]

2022. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahol bemész, az nem számít. Jobbra számolsz kijáratokat. Első, ahol ki tudsz hajtani, behajtás után, az az első kijárat, utána a többi. Egyébként azt nézd, merre akarsz kimenni, mi van a táblára írva, nehogy más településre menj :D
2022. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért olyan szempontból számít hogy ha egy 4 ágúnál a 6. kijáraton akarsz kimenni, akkor bele kell számolni... életszerű példa volt, mi?
2022. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!