Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen bírság jár azért ha...

Milyen bírság jár azért ha friss jogosítvánnyal utast szállítók?

Figyelt kérdés
Most csinálom az a2 jogsit viszont nyáron már minden nagyobb túrára úgy van hogy viszem a barátnőmet. Hogyha elkapnak csupán egy 20-30ezres helyszíni bírságot kapok? Vagy esetleg pontot is kapok? 18f

2022. márc. 20. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Nem kifejezetten bölcs gondolat.

2022. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Van már motoros tapasztalatod? Tudom, nem erre a válaszra vágysz, de nem véletlenül van 2 év kezdő jogsi motornál se. Teljesen máshogy viselkedik a motor, ha van utasod, főleg egy kisebb, A2-es motor. Először szerintem egyedül tanulj meg stabilan motorozni. Főleg, ha ez a legelső jogsid. Nagy felelősség utast vinni, te felelsz az ő életéért is. Én rengeteget megyek a párommal, 2015 óta közösen voltunk 17 országban, több különféle motorral, és ez alapján mondom, hogy ne menj egyből utassal.


Amúgy kérdésre is válaszolva, azt hiszem 30 ezer helyszíni bírság, meg a barátnódnek máshogy kell hazajutnia. De az sem lepne meg, ha a többedik alkalom után kezdő jogsi meghosszabbítása, esetleg eltiltás. Pontot szerintem nem kapsz.

2022. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is elég felelőtlen aki felül mögéd... :-/


Tanulj meg előbb egyedül motorozni, utána vidd a barátnődet!


Fura, hogy az emberek pont a szeretteiket akarják veszélybe sodorni.

2022. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megbírságolnak, pontot kapsz, vagy elveszik a jogsidat, az mind sokkal jobb opció, mint ha meghal a barátnőd a felelőtlenséged miatt...
2022. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Teljesen megértem amit írtátok is viszont motoros tapasztalatom van. Kis korom óta krosszmotorozok valamint nagy enduróval sokszor utassal túráztunk redőbe. Azt is tudom hogy az utcai motorozás teljesen más többször voltam édesapám 600as gyorsaságiával pálya napon és amióta megvan a b-kategóriám Simsonnal valamint 50es kisenduroval motoroztam 10ezer kmert.

A barátnőmet pedig nem úgy szeretném vinni hogy száguldoznánk vagy ilyesmi hanem a szülei mennének egy motoron a nagybátyám és a felesége valamint még egy két ismerős, viszont ugye minden motoron két személy lenne. Ezzel nem arra célzok hogy nyugodt túrázós tempónál nem lehet baj viszont jóval kisseb eséllyel.

2022. márc. 21. 07:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van már B jogsid 2 éve, akkor már szabályosan vihetsz majd utast a friss A2 jogsiddal ha megkapod.


Tudom, logikátlanul hangzik, de ezt írja a jogszabály...

2022. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!