Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Átmehetek kocsival a permetező...

Átmehetek kocsival a permetező traktor alatt?

Figyelt kérdés
Nincs túl nagy kocsim és úgy gondolom átférnék alatta, de nem tudom hogy ez most illegális-e vagy vannak-e ehhez kapcsolódó jogszabályok. Komoly válaszokat kérnék!

2022. márc. 11. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
nem
2022. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Bírom, amikor valaki kiír egy baromságot, és oda írja, hogy komoly választ vár.

Nem tudok olyan traktorról, amelyik alá beférne egy autó. Talán a pedálos. Ettől eltekintve az a traktor az utat permetezi? Mert ha nem, akkor mit keresel autóval ültetvényen, a növények között?

2022. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nagynak tűnik a rés a kerekek között, de nem az. Alig másfél méter, némelyik gépnél annyi hely sincs. Ha áll a gép, egy mini autóval araszolva talán át lehet csúszni, főleg, ha behajtod a tükröket, de közúton 30-as tempónál legfeljebb motorral hajtasz át alatta.
2022. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha arra gondolsz, hogy a traktor hosszában közlekedik közúton, és te utolérvén nem megelőzöd, hanem alatta áthaladsz, arra van szabály.

Követési távolságnak hívják a KRESZ-ben.

2022. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha valami hasonlóra gondolsz, mint ez, akkor fizikailag talán lehetséges, de nem megengedett.

[link]

2022. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Troll.
2022. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Motorral mentem már át alatta... mondjuk az egy helyben állt, egy szántóföld melletti földúton. A gazdája meg egy másik csávó pedig mellette dumált, ők mondták hogy ne kerülgessem, há' elférek alatta nem? Há' mondom de, oszt átmentem alatta🤷‍♂️
2022. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
16:14 köszi, ilyenre gondoltam, igen :D
2022. márc. 11. 19:48
 9/13 A kérdező kommentje:
18:44 naa akkor legközelebb én is bátrabb leszek majd
2022. márc. 11. 19:55
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Jogszabály nincs rá, de balesetveszélyes.


Egy sedan kivitelű személyautó éppen átfér alatta, de ha a traktor vezetője egy minimálisat mozdít a kormányon miközben alatta vagy annak csúnya vége lehet.

2022. márc. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!