Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a menete a mozgássérült...

Mi a menete a mozgássérült parkoló igénylésének? Mik a megvalósíthatóság feltételei? Felfestés nélkül is érvényes, ha csak tábla van? Ha valaki nem mozgássérült igényelhet saját hagyományos parkolóhelyet? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés

Olyan utcáról lenne szó, ahol ingyenes a parkolás, de rengeteg az autó, és nincs felfestett parkoló sem, csak mindenki áll ahol tud.


Erre a szemben levő társasházban lakó rokkant nőnek pont az ablakom alá alakítottak ki rokkant parkolót, de nem értem miért nem ott ahol lakik? Mondjuk ez a kisebb probléma.


Én is igényelhetek saját részemre parkolóhelyet, hogy mások akik nem is a házban laknak ne álljanak be állandóan?

Múlt hónapban is pofátlanul a ház előtt hagytak két hétig egy teherautót, el se mozdult.

Sokszor a négy nagykukát nem tudjuk kirakni normálisan, hogy elvigyék.

Ez az utca egyébként egy főútról lekanyarodó mellékutca és én is meg a rokkant nő is (aki egyébkként csak simán kövér, de még kerekesszéke sincs, megvan minden végtagja, jár kel), a saroképületben lakunk.

A kresz szempontjából a főútról a mellékutcába lekanyarodó, vagy a mellékutcából a főútra kikanyarodó sávban (pont ahol lakik a mozgássérült) kellene lennie a rokkant parkolónak?


Ha területfoglalásit kérek konténerre, mondjuk mert lomtalanítok, akkor az ilyen már "két hete" ottfelejtett teherautókat hogyan szállíttathatom el, vagy még én fizessek érte?


Társasház bejárata elé egyáltalán be lehet állni?

Mentő / tűzoltó hogy jön be?



2022. febr. 3. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utca nem a tiéd, oda alapesetben bárki leparkolhat. A KRESZ leírja, hol tilos várakozni, és milyen táblák, útburkolati jelek lehetnek kint, amelyek helyi korlátozást adnak.

A roki parkolót nem szokás névre kialakítani. Lehet, hogy a hölgy kérte, lehet, hogy nem. Ha nem hozzá legközelebbi helyre tették, annak vélhetően oka van.

Ha szeretnél „saját parkolót” közterületen, akkor az önkormányzathoz fordulhatsz, hogy van-e lehetőség várakozóhely bérlésére. Szép kis éves díja szokott lenni, ha egyáltalán adnak ki ilyent. Akkor az rendszámhoz kötött, amit fel is festenek.

Egyébként nem csak mozgásában korlátozott kaphat kártyát. Az, hogy te csak annyit látsz, hogy kövér, attól még lehet olyan baja, ami kellő indok ahhoz, hogy megkapja a kártyát.

2022. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kártyája már régebben is volt, csak privát parkolója nem az ablakom alatt...
2022. febr. 3. 16:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ilyen "rendszámhoz kötött", parkolóra, ha valaki beáll akkor legalább ingyen elszállítják, ha már fizetnék a parkolóért?
2022. febr. 3. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Szép hozzáállás. Egy nyilvánvalóan hátrányosabb helyzetben lévő honfitársadon segít a közösség, erre te ezt kikéred magadnak és hőbörögsz, hogy neked is adjanak dedikált helyet, holott aligha vagy erre rászorulva. Állíts magadon, ember!
2022. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Látom leragadtál a mozgássérültnél nyilván ezzel lehet jól kötözködni mi? 5 csillagos kreténem!



Nyilván adjanak, ha fizetek érte!


Kereset-kínálat, ismerős?


Talán járjak már egyből gyalog nem?

Hiszen nincs rokkantkártyám!

2022. febr. 3. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, cimbora! Én kulturáltan reagáltam, nem minősítgettelek. Te meg itt rögtön kreténezel sértődötten. Miért nem lehet személyeskedés nélkül véleményt cserélni? Hm?


Én igyekszem a lehető legjobb válaszokat adva segíteni itt azokat, akik kérdeznek. Itt azt látom , hogy kicsit fordítva ülsz a lovon, erre hívtam fel a figyelmedet. Ha ez bántó volt, sorry.

2022. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kereslet-kínálat ügyében pedig: mivel a kínálat felülről korlátos és túlkereslet van, egy csomó fogyasztó kiárazódna a piacról, mert egyszerűen képtelen lenne megfizetni a parkolóhely árát. Látod, egy csomó városi garázs hely 30-40000 Ft-os havi bérleti díjjal megy el , szerinted erre a lakosság többségének lenne pénze? Na jó, nyilván ennél kicsit lejjebb lenne az egyensúlyi pont, hiszen a magas parkolási (=utcai autótárolási) költségek miatt visszaesne az autók száma és így a kereslet is, de ne gondoljuk , hogy ez rövid tavon a megfizethető szintre tolná vissza az árakat.


Szóval most az a helyzet, hogy több tízezer forintot spórolsz azzal, hogy nincs dedikált helyed a házad előtt. És mivel másnak sem lehet, így nem szorulsz ki más helyekről sem. Milyen jó lenne: szinte csak a teszkóba meg melóba járhatnál kocsival , mert a többi helyen minden hely valakié :)

2022. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Figyelj, cimbora! Én kulturáltan reagáltam, nem minősítgettelek."


Már észre sem veszed a megnyilvánulásaidat...


Milyen cimbora?


Ezt úgy szemtől szembe is be mernéd vállalni, meg az ezt megelőzőeket is?


Na, akkor szépen kommunikálj "anoním" módon is!

2022. febr. 6. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!