A B kategóriás jogosítvány megszerzésének három fő része van?
KRESZ vizsga, elsősegély vizsga és forgalmi vizsga?
Nincs műszaki ismeretek, vagy ilyesmi?
-Elmész orvosi alkalmasságira
-Beiratkozol az autósiskolába
-Elvégzed a KRESZ-tananyagot
-Jelentkezel és elmész KRESZ-vizsgára
-Ha ez sikeres, elkezdesz vezetni az oktató mellett
-30 óra és 580 kilométer után lehetőséged van vizsgázni, ha sikeres, mehetsz az okmányirodába.
-Eközben szabadon választott időben elmész elsősegély-tanfolyamra és megcsinálod az elsősegély-vizsgát. Én eddig 14 órát vezettem le, most megyek elsősegély-tanfolyamra, de például egyik jó barátom a sikeres forgalmi vizsga után kezdte el. Egy osztálytársamnak viszont, aki még nem kezdte el a folyamatot, azt javasoltam, hogy csinálja meg most az elsősegélyt, hiszen az nem fog elévülni, és utána már nem kell ezzel terhelnie magát.
Választ a kérdésre kaptál, egyetértek velük, jól leírták.
Viszont én annyival kiegészíteném, hogy nem ártana vissza vezetni a műszaki és a rutin vizsgát. A rutin vizsga arra lenne jó, hogy talpraesett sofőröknek adjunk jogosítványt akik nem kapnak infarktust ha megcsúszik alattuk az autó és nem szerencsétlenkednek egy egyszerű merőleges parkolással több percig.
A műszaki vizsga pedig szintén hasznos lenne. Nyilván nem autó szerelőket kell kiképezni, de simán elvárható, hogy kereket cserélni, olaj szintet mérni, izzót cserélni, akksit tölteni, kereket felfújtatni tudjon minden jogsival rendelkező.
Sajnos azt tapasztalom, hogy van aki tankolni sem tud és ez elég szomorú.
„B” kategória esetén önmagában olyan, hogy „műszaki ismeretek” nincs, de amit KRESZ vizsgának nevezel (és az arra felkészítő tanfolyam) neve: közlekedési alapismeretek. A KRESZ csak egyik témája, igaz, a legnagyobb része.
┌ Közlekedési alapismeretek: a vizsga ismeretanyaga megegyezik a „B” kategóriás tanfolyam „Közlekedési alapismeretek”, „Járművezetés elmélete” és a „Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek” című tantárgyainak ismeretanyagával.
A vizsga teljesítéséhez egy 55 kérdésből álló számítógépes, feleletválasztós tesztet kell sikeresen megoldani. A vizsga időtartama 55 perc, kérdésenként 1 perc a rendelkezésre álló idő. Az elérhető maximális pontszám 75 pont, melyből a sikeres vizsgához legalább 65 pontot kell elérni. ┘
Bizony, vannak műszaki témájú vizsgakérdések is. (Nyilván, erre felkészítésül az elméleti oktatásnak is része ez a témakör is.) Ebben a Gy.k. kategóriában van is több olyan kérdés, hogy miért kell neki „B” kategóriásként tudni ezeket, hiszen ezért vannak az autószerelők. Persze, nem olyan mélységű, mint pl. a „C” kategória szerkezetismeret tárgya.
[A 4-es válasz (2022. jan. 18. 00:45) írójával nem értek egyet.
Igaz, „B” kategória esetén különálló rutinvizsga nincs, de a forgalmi vizsga keretében az 5 parkolási feladatból 1-et, és a 2 megfordulási manőver közül is 1-et végre kell hajtani; amiket a vizsgabiztos előzetesen kijelöl a Minősítő lapon.
Tény, hogy ez a 7 feladatból csak 2, de a vezetési órák során mind az 5-féle parkolást és mind a 2-féle megfordulást gyakorolják, hiszen nem tudhatják, hogy melyik 1+1 feladatot kell a gyakorlati vizsgán végrehajtani.]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!