Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan, hogy valaki őstehet...

Van olyan, hogy valaki őstehetség a vezetésben?

Figyelt kérdés
Hiába újonc, minden magától értetődően megy neki.

2021. dec. 25. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Miért, van olyan akinek nem lesz egy idő után minden magától értetődő? Azé' a vezetés, a hétköznapi életben, nem egy agysebészet...
2021. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
40%
Ja, van olyan. Olyan gyakorisággal, mint a Maradonák a fociban. Te biztos nem vagy köztük.
2021. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Alapvetően azok vezetnek jól, akik valamilyen versenysportban vesznek/vettek részt. Biciklisták, zsokék, stb. Mert ők alapvetően és hosszan gyakorolják/gyakorolták a saját helyzetük biztonságos koordinálását a különböző sebességű, egymáshoz közel levő "testek"-hez képest. Ezek a vezetők tudják-érzik általában azt is már 10 perc után, hogy a kocsi hogy gyorsul/fékez, vagy, hogy milyen helyre tud beállni (keskeny-széles).
2021. dec. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Van akinek jobban van érzéke hozzá, és jobban tud figyelni, jobb a térlátása stb.


Plusz van műszaki érzéke. Pl ha valaki nem érti a kuplung működését, feladatát az soha nem fog tudni szépen finoman autót vezetni, 20 év után sem.

2021. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Nincs. Az autó nagyon új technológia, sok száz év kéne ahhoz, hogy evolúció hozzá igazodjon. Tehát mindenkinek meg kell tanulnia az alkalmazását.
2021. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

4

Nekem fogalmam sincs, hogy működik a kuplung, de megállítom és álló helyzetben tartom az autót egy 15 fokos emelkedőn fék nélkül, csak a kuplung-gázpedál kombót használva. (Az összes muszaki tudásom kimerül abban, hogy fel tudom nyitni a motorháztetőt.)


Lefulladni (kifulladni) pedig csak én szoktam és csak akkor, amikor gyalog kell felmásznom a 10. emeletre, mert a lift nem mukodik.

2021. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem van. Na nem olyan értelemben, hogy életében először ül a kormány mögé és mindent meg tud csinálni, de azért az tény, hogy vannak emberek, akik ilyen 20 óra alatt megtanulnak mindent, utána már csak finomítanak a technikán, ismételnek és elsőre sikerül a vizsga (most olyanokra gondolok, akik nem vezettek korábban). Míg másoknak meg sokkal több óra kell és/vagy többedik próbálkozásra sikerül átmenni.

Egyébként egyetértek a 3-assal is, általában tényleg azoknak elég a kötelező 30 óra, akik előtte gyakoroltak már vagy pl gokartoztak.

2021. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 4es.

Pont erről beszélek. Tudod, hogy pontosan mit csinálsz ekkor az emelkedőn?

Mert, abban biztos vagyok, hogy ha tudnád nem csinálnád)

2021. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nincs. Nyilván vannak olyan képességek, ami kell ahhoz, hogy valaki nagyon jó legyen (gyors reflex, jó látás, mozgáskoordináció stb.), de nincs olyan, aki tanulás nélkül profi lesz. Az egyes mozdulatsorokat be kell gyakorolni.


"Nekem fogalmam sincs, hogy működik a kuplung, de megállítom és álló helyzetben tartom az autót egy 15 fokos emelkedőn fék nélkül, csak a kuplung-gázpedál kombót használva."

Na, ha lenne fogalmad, akkor eszedbe nem jutna ilyet csinálni, mert ezzel kb. fél perc alatt hazavágod a kuplungot. :D

2021. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Vannak ilyenek. Ők azok, akik csak a papírér' csinálják a jogosítványt, mer' ők mán több ezer kilómétert levezettek faterral a határba', tunnak két futóval is tolatni, megmagyarázzák az oktatónak, hogy nem is úgy van, harmadik-negyedik alkalomra át is mennek elméleti vizsgán ("mer' abba is olyan hülyeségeket kérdeznek, szerintem még az se tudja, aki írta"), forgalmin is csak azért buknak meg, mer' nem tettek eleget a borítékba' és a vizsgabiztos ott kötött beléjük, ahol tudott. De egy idő után megkapják az áhított papírt és onnantól kezdve bármi történik, mindig a másik a hibás. Mer' hogy lehet ilyen hülye helyre tenni a kapuoszlopot, mér' lejt ennyire a garázsbejáró, mér' kell ilyen hülyén parkolni, mér' kell gyönni, min' a hülye. Viszont megnyugtatja őket minden koccanás, karcolás, árokba borulás után, hogy ők őstehetségek, ők mindent tökéletesen csináltak, mindég a másik a hülye.
2021. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!