Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A pilótákat hogyan képzik ki...

A pilótákat hogyan képzik ki arra,hogy még akkor is "épeszü" maradjon ha zuhan a gép ?

Figyelt kérdés
Üdv,biztos sokan láttátok a natgeon a légikatasztrófák sorozatot, vagy részt belőle, ott néha elég drámaian van ábrázolva emberileg a pilóták szemszögéből mikor nagyon nagy a baj,konkrétan zuhan a gép,,,, a kérdésem lényege, azt hogyan tanitják, hogyan képzik ki őket, hogy akkor is agyilag normális maradjon, ha zuhan a gép, a helyzethez képest, gondolom higgadtnak kell lenni összeszedetten gondolkodni stb.... Remélem jól fogalmaztam, mit szeretnék kérdezni. :)
2021. dec. 2. 17:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
92%
Pilóta még nme voltam, de légiirányítónak jelentkeztem egyszer. Elég komoly teszteken kell átmenni, ahhoz, hogy valaki bekerüljön. Rólam pl kiderült, hogy nem tudok nyomás alatt gyorsan dönteni, pánikba estem, és a második teszten elbuktam. Nem tudom, hogy tanítani lehet-e, inkább a megfelelő személyiséget keresik.
2021. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Ott elég sok minden van drámaian ábrázolva.
2021. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy, ez legnagyobb részt vele született jellemző, hogy egy ember hogy reagál vészhelyzetben. Normális esetben beüt az adrenalin és elönt a túlélési ösztön. Ez nincs meg mindenkiben, a természetben ugyebár ez fontos része az evolúciónak: aki nem tud kibújni a veszélyhelyzetből, az elhull. Éppen ezért szelektálják őket pszichológiai elbírálás alapján. Akiről azt gondolják, hogy mentálisan nem elég erősek, abból nem lehet pilóta, vagy legalábbis egy bizonyos szint fölé nem engedik a ranglétrán.


A pontos procedúrákat természetesen lehet tanulni és kapnak is rájuk komoly kiképzést, elméleti és gyakorlati (szimulátor) szinten egyaránt. De azt, hogy higgadtak maradjanak és a procedúrát éles vészhelyzetben is pontosan alkalmazni tudják, arra nem lehet felkészülni, azt nem lehet tanulni és tanítani. Szimulátoron hiába indítják el a vészhelyzeti programokat, nincs következménye, így az agy sem fog vészüzemmódba kapcsolni. A teendőket meg lehet tanulni, de a reakciót nem.

2021. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

Amikor már zuhan, akkor a pilóta gatyája is tele van, pánikol és egyáltalán nem uralja a helyzetet.

De a gép ritkán zuhan. Ahhoz szét kell esnie darabokra.

Akkor meg már nincs mit tenni, csak vérmérséklet szerint imádkozni vagy átkozódni.

2021. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1-es igen tudom az irányitóknak is kell ideg, de gondolj bele buta példa de ő max le esik a székéről azt fel kell, a pilóta ha leesik meghal.... na értesz gondolom. (kevés kivétel van mikor 1 vagy két pilóta életben marad.)
2021. dec. 2. 17:54
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
gépek nem zuhannak ,a megtett út és az elveszített magasság hányadosa ez 10 az 1hez szokott lenni
2021. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3-as érdekes és elgondolkodtató amit irtál.



4 nem gondolnám, hogy becarik és nem uralja a gépet,,, ő se akar meghalni ergó mindent megtesz hogy éljen...

2021. dec. 2. 18:01
 8/14 A kérdező kommentje:
6 os nem értem
2021. dec. 2. 18:02
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Alkalmassági vizsgálatkor nézik, hogy a jelentkező mennyire veszíti el a fejét vészhelyzetben.
2021. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Én pilóta vagyok.


Túl van ez kicsit misztifikálva.


Ha valaki autót vezet, és elég gyakorlott már benne mikor egy baleset részese lesz akkor nem fog osszeomlani, hanem próbálja elkerulni az ütközést, fékez ellenkormanyoz ha megcsuszott az autó, stb...


A repülő ugyanez.


Eg, veszhelyzetben nem érsz rá panikolni, mert vezeted a gépet, próbálsz rajonni mi a probléma, és azt hogy lehet megoldani.


Arról nem is beszélve, hogy a pilotakepzes legalapabb részénél is folyamatosan van veszhelyzet szimuláció.

Így amikor benne vagy egy éles helyzetben, már nem idegen az és tudod mit kell tenni.

2021. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!