Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán ilyenkor mi...

Forgalmi vizsgán ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy autót benne egy idősebb bácsival, kb 3-4méterre megállt egy stoptábla előtt, ült a bekapcsolt autóban, de nem ment. Le is húzódott egy picit. Ilyenkor megelőzzem? Mert nem egyértelmű, hogy csak nem mer menni, vagy szabálytalanul várakozik? A stoptábla egy kereszteződésnél van.

2021. okt. 25. 10:14
 1/6 anonim válasza:
83%

Vársz egy kicsit, ha nem megy, akkor mondhatod hangosan, hogy a vizsgabiztos is hallja, hogy megelőzöd, de ebben az esetben az oktató is mondani fogja, vagy akár maga a vizsgabiztos is, ha nem egy ***.

Forgalmi okokból, ami azért egy elég tág fogalom, de az ehhez hasonló esetekre vonatkozik, el lehet követni ilyen szabálytalanságokat, mint pl záróvonalat átlépni.

2021. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha áll az autó akkor az nem előzés,hanem kikerülés. Amikor én vizsgáztam volt egy fura helyzet. Utolértünk egy lovaskocsit. Viszont záróvonal volt, ezért nem mertem előzni. Pedig lehetett volna, mert nagyon jól lehetett látni a szembejövő sávot. Tehát haladtunk hárommal a szekér mögött, minket folyamatosan előzték. Furcsa volt, hogy addig az oktató és a vizsgabiztos beszélgettek, viszont ameddig a lovaskocsi mögött haladtunk, néma csend volt. Vizsga után elmondta az oktató, hogy azonnal buktam volna, ha előzni kezdek.
2021. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

ma 10:41

Ez a szitu miért furcsa?

Záróvonalon sem nem előzünk, sem nem kikerülünk. Hogy mások megtették, az nem azt jelenti, hogy lehet.

Elég sok videó van már fenn záróvonalas előzésekről, ahol ment is a bünti.

2021. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor, tanulóként nekem furcsa volt. Teljesen indokolatlan volt ott a záróvonal. Ma már szaggatott van.
2021. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem akartam a kérdésbe írni, de a kérdés kiírása után 12:00kor vizsgáztam és akkor láttam a szitut, amikor reggel még sétáltam egyet kiüríteni a fejemet. Sikerült a vizsga, elmsem hiszem :)
2021. okt. 25. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok hozzá!
2021. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!