Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan, hogy hibásan...

Volt már olyan, hogy hibásan mutatott pozitív értéket a szonda?

Figyelt kérdés

Mert hallani, hogy több minden miatt mutathat pozitív értéket, például fagyálló, ablakmosó, szájvíz de parfümről is lehetett már hallani.


Nálatok fordult már ilyen elő? Ha igen mi volt az ügy további menete?



2021. okt. 9. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem volt meg olyan. De az olyan kis mennyiség, hogy sztem a szonda sem mutatna ki.
2021. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de ez a cikk elég meglepő: [link]
2021. okt. 9. 17:16
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

"például fagyálló, ablakmosó, szájvíz de parfümről is lehetett már hallani."

Nem tudom, még egyiket sem ittam.

De a szonda, a kilélegzett levegő alkohol szintjét méri.

A nők lapját, pedig ne tekintsük hiteles forrásnak.

2021. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálam volt, hogy parfüm miatt mutatott hamis értéket az autóban a "szabad" szonda, utána megfújta csővel is az ember, az pontos értéket ad és negatív volt többször is, a gépjárműben pedig érezhető illatfelhő volt.

Volt olyan, hogy hajléktalan miatt vittük kifertőtleníteni a kocsit, a szonda a kocsiban maradt amíg a hajléktalant fürdették, meg fertőtlenítették a ruháit. A kocsiban ráment a szondára a fertőtlenítőszer és később amikor fujattunk, pozitívat mutatott. Akkor lett gyanús, hogy hibás a fújás, amikor a kolegámnak is pozitív értéket dobott a szonda. Eszünkbe jutott, hogy végig a kocsiban volt, és valszeg ráment a permet. Jött egy másik páros, az ő szondájukkal negatívat fújt az állampolgár.


Bejelezhet tehát tévesen ha van valami baj, és így nem csővel fujatnak. Ha pozitív valóban, akkor csővel is megfujatnak, ha nem azzal tették, mert az kiírja a közelítő értéket is, és ha valós pozitív, értékkel, akkor az adott kapitányságon egy nagy, hitelesített szondába is bele kell fújnod, vagy kihozzák a helyszínre, és ott (mivel minnél előbb vesznek, annál pontosabb az érték az akkori időponthoz). Ennek során nagy valószínűséggel kiderül, hogyha valóban nem ittál (a "nagyszondás" fújásnál mindenképp, mert az tűpontos, és ha nulla, akkor nulla). Ha előfordulhat, hogy nem valós a mérés, akkor lehet, hogy így besegít egy másik járőr és két szonda ritkán téved, de legkésőbb a nagyon kiderül. Én azért nem incselkednék a rendőrökkel, hogy fújják meg ők is, ha valóban ittam ;D Nem mindenki jófej és szökőévente lehet ilyen ballépés, tehát ha valaki ivott, inkább vallja be, mert minden más ront a helyzetén.

Volt hogy cukorbeteg személynek jelzett be a szonda. Nekik előfordul, hogy alkoholos a lehelletük, vagy nemtom, nem vagyok orvos, de a lényeg, hogy olyan, hogy bejelez. Ha hitelesen tudja bizonyítani, hogy emiatt van, akkor akár elengedés is lehet, vagy megfújja a hitelest és kiderül, hogy semmi, illetve ha jól emlékszem csöves fújásnál is maximum nagyon alacsony mértéket mutat, amiből látszik, hogy valóban ez a baja és nem piált.

Van olyan, hogy bizonyos határérték alatt fúj az illető (kétszámjegyet kijelző kézi szondánál ez látszik), olyankor megbeszélés alapja minden. Volt állítólag amerikában valahol, nyilván nem itt, és nagyon régen elévült már, hogy egy csinos hölgy bevallotta ilyen lepkefing alkoholszintre, - mert nem árulták el neki mennyi, csak hogy poz -, hogy 5 órája vacsora mellé ivott 2 deci bort kb, elengedték, mivel 2 utcányira lakott, hazakísértük, hogy ne legyen gond.

2021. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Viszont ezek a cuccok mint pl ablakmosó párolognak.
2021. okt. 9. 18:25
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Húh, nekem mindig is rémálmom hogy tévesen pozitívat mutasson a szonda :D Ittasan nyílván nem ülök kocsiba, de így is sokszor van olyan, hogy mondjuk szombat este iszogatunk mondjuk 1-1.5 deci vodkát és másnap (tehát vasárnap délután) vezetnem kell és félek hogy nem-e jelez be a szonda. Persze tudom hogy addig kb kétszer ki tud ürülni a szervezetből de akkor is parázok :D
2021. okt. 9. 18:32
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, pár éve történt. Árpád hídon szondáztattak mindenkit és 0.25-öt fújtam a kézibe. Félre állítottak. Tájékoztattak, hogy ez pont a bűncselekmény határán van. Kb 15 percet várattak, mire az egyik autóban szállított, hitelesített szonda felszabadult. Fújtam abba is, 0.0 értéket. Utána utamra engedtek.

Alkoholt nem fogyasztottam.

2021. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

:D

Nagyjából ökölszabály, hogyha éjfél után már nem iszol, akkor olyan reggel 10-12 körül már vezethetsz, persze ha nem délután 4től tart a buli is iszod meg az árvák könnyét is. Nagyjából 4 cent alkohol 4 óra alatt bomlik le, szervezet meg körülmény függő. Nagyjából 2-4 centeket szoktak koktélokba tenni, meg nagyjából ennyivel számolandó, hogy "hány vodkát ittál meg", azért írom így, ritka az, hogy valaki a pultnál kikérjen 2 deci vodkát és szürcsölgesse.

De találkoztam olyannal, aki azt mondta utoljára este fél 12kor ivott és délután egy körül kb kiesett a kocsiból. Persze lehet, hogy kamuzott, de volt már hasonló élményem, csak ahhoz meg kell inni egy olyan liter vodkát/whiskeyt. 23 fölött meg már egy esti 8 cent Jack is kiüt másnapra, hiába iszok meg utána fél deci vizet meg kajálom tele magam.

2021. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem, de több rendőrtől is hallottam, hogy kávé után gyakran ad hamis pozitív jelzést a szonda.
2021. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Igen, a fent említettek miatt mutathat pozitív értéket a szonda de egyébként ezeket időről időre újra kell kalibrálni és hitelesíttetni, ha ezt nem teszik meg abból is fakadhat a hamis pozitív érték. Ha nem ittál nem kell megijedni, kivisznek a helyszínre egy hitelesített légalkoholmérő szondát (kb szerszámosláda méretű), vagy elvisznek a kapitányságra és ott megfújatják veled. Ha nem ittál, az pontosan kimutatja.
2021. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!