Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ködfényszóró használatáért...

Ködfényszóró használatáért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Kihalt úton vezettem hazafelé hajnali 2-3 óra között. Mivel az adott útszakaszon sok a vad felkapcsoltam a reflektorhoz a ködfényszórót is, ami egy kicsit jobban bevilágítja az út szélét mint a sima távolsági. Szembe nem jött senki, de a rendőrök fedezékből kameráztak, frankón elvakíthattam őket. A látási viszonyok amúgy kielégítőek voltak, köd vagy eső nem volt. A megengedett sebességet nem léptem túl. Számíthatok bírságra a ködfényszóró miatt?

2021. szept. 30. 05:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem számíthatsz. A rendőr ilyen esetben nem számít közlekedésben résztvevőnek így kedvedre vakíthatod.


Ha nagyon meg akartak volna büntetni, utánad mentek volna, nem pedig utómunkával szivatnák magukat. Különben is ha elvakítottad őket, nem látták a rendszámod.

2021. szept. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A ködlámpát akkor használhatod, ha a "látási viszonyok indokolják".

De ez egy gumiszabály, nem igazán tudnak ezért büntetni.


A távolságival meg csak szembejövő jármű vezetőjét nem vakíthatod el. Az út szélén parkoló autóra ez nem vonatkozik.

2021. szept. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha fényes nappal vereted a ködlámpával, akkor sem érdekel senkit, nem büntetnek érte.
2021. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megúsztad, de ne lepődj meg, ha legközelebb csekkel távozol, ugyanis a használata olyan körülmények között nem megengedett.
2021. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak.
2021. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott helyben megbüntethettek volna, de utólag nem fognak.

A fényszórókat meg állíttasd be, vagy cseréltesd ki, hogy ne kelljen ködlámpával szórakozni

2021. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az aztán elvakítás lehetett, amikor oldalra veti a fényt. Akkor inkább a távolságival. Egyébként ennek a kérdésnek sok értelme van: ha tisztában vagy vele, hogy az első és hátsó ködlámpákat csak rossz látási viszonyok között lehet használni, akkor minek indokolatlanul...
2021. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Boldog-boldogtalan mehet ködlámpával (függetlenül attól, hogy az év 300 napján nincs köd).
2021. okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!