Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Véletlenül korán váltottam...

Véletlenül korán váltottam vissza egyesbe, lehet baja a kocsinak?

Figyelt kérdés
30-as sebességnél, vagy az alatt parkolásnál szerintem egy kicsit korábban váltottam egyesbe, mint kellett volna. Picit nehezen ment, de nem kellett rángatnom, csak éreztem, hogy ez most korábban jött a kelleténél. Friss jogsis vagyok, ne szidjatok nagyon, és lány is vagyok nem értek hozzá, segítséget tanácsot nem tudok kérni kitől. Nagyon igyekszem, de sajnos néha ez az egy baki megesik velem, ha figyelnek parkolás közben ideges vagyok, most meg mindenki engem lesett (gondolom a T betű miatt). Nem éreztem, hogy baj lenne váltás közben, vagy vezetés közben. Ugye ettől nem robbanhat szét a váltó meg ilyenek? Itt gyakorin mindenhol ilyeneket írnak, tökre beparáztam mert ennyim van. Köszönöm ha segítetek.
2021. szept. 29. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Menet közben SOHA nem kell EGYESBE visszaváltani, azt CSAK induláskor szokás használni.

De ennyitöl nem lesz baja.

2021. szept. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Semmi nem történt 1-esben 45-50-ig minden autó elmegy, ezt a fordulatot még bírja a váltó.

A szinkrongyűrűknek ugyan többet kell dolgozni, de ha nem erőlteted reccsenésig, nem sérül semmi.


#1: de, elég sokszor kell menet közben 1-be váltani. 40 évvel ezelőtt volt az, hogy az 1-es fokozat nem volt szinkronizált.

2021. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz neki nagyon jót, de egyszer kétszer ilyen kis sebességnél meg nem okoz gondot. Ha olyan korán lett volna, hogy gonndot okozzon, akkor azt egy erős rángatás, és komoly hanghatás mellett biztosan észre vetted volna. Illetve megállásnál kuplung ki, fék és nem muszáj az egyes se ha szépen be tudsz gurulni, ha meg igazítani kell akkor várj míg eléggé lelassulsz. Én magam, úgy szoktam rá, hogy ne kapkodjak az egyessel, hogy amikor raktam volna az egyest akkor elszámoltam 3ig és csak utána váltottam vissza. Azért autópályán 140-nél ne tedd vissza egyesben, dee amúgy ennyit elbír az autó. És ne légy ideges, nyugodtan nézzenek ha nincs jobb dolguk, legalább látnak valami csinosat, egyébként meg senki nem született profi sofőrnek, mindenki bénázik néha.
2021. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt rángatás, csak egyszerűen éreztem, hogy korai volt. Kicsit megnyugodtam most, remélem nem lesz baja ☹️ Persze nem fogok ilyet csinálni többé, de ahogy írtam is parkolásnál volt ez. Annyira belém verték, hogy csak 1-be szabad, psdig tuti menne 2-esbe is. Utolsó nagyon köszönöm, ezt megfogadom, mert ahogy írod is sokszor "kapkodásból" megy nekem is az egyes, holott simán megtudnám oldani az adott manővert kettesben is.
2021. szept. 29. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi semmi baja nem lesz
2021. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Mozgó autót nincs miért betenni egyesbe. A 40-50 lóerő körüli motorral, de egy tonnás kasztnival rendelkező őslények már kihaltak, egy normális autó már egy sietősebb gyalogostempóról is elboldogul kettes fokozatban.
2021. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

#16: Az én kocsim 2-ben alapjáraton 15 km/h-val megy.

Szóval azert akad helyzet, amikor 1-be kell raknim mebet közben, pl dugóban, parkoláskor, nagyon szűk fordulónál, vagy nagyon meredek emelkedőn...

2021. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől semmi baja nem lesz, én mikor friss jogsis voltam, többször előfordult, hogy 3-as fokozat helyett 40-nél véletlenül beraktam egyesbe. Rántott olyankor hatalmasat, de kutya baja nem lett az autónak.


Ennyitől meg aztán főleg nem lesz, ne aggódj. Majd belejössz.

2021. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!