Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a debreceni...

Mi a véleményetek a debreceni Bethlen utca - Egyetem sugárút átépítéséről?

Figyelt kérdés
Ez is hasonlóan hiábavaló vagy akár egyenesen a közlekedésre is negatív hatású beruházás lesz mint az egyirányúsítások voltak? Azzal, hogy szélesebb lesz az egyébként is széles egyetemsugárút, de a körforgalom és a lámpák áteresztőképessége nem változik - sőt 2 újabb lámpás csomópontot alakítanak ki - miként gyorsulna a közlekedés? Ez választások előtti látványberuházás, vagy csak szimplán NER kifizetés?

2021. szept. 19. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha tényleg úgy növelik a forgalmi sávok számát, hogy közben a csomóponti kapacitás változatlan marad, akkor azzal legfeljebb az 1-2 saroknyit az úton haladó lokális forgalom nyer csak.
2021. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Értelmetlen az egész. Debrecenben csak a lámpaépítéshez értenek, el van baszva az egész város, úgy ahogy van.
2021. szept. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A szándék érthető.

A megvalósítás mikéntjén lehet vitatkozni.

Az tény, hogy Debrecenben robbanásszerű a gyarapodás, és ezt pl. az úthálózat egyre képtelenebb kiszolgálni!

Valóban tragédia a Bethlen utca-Egyetem sgt. útvonal, de én sem hiszem hogy számottevő lesz a javulás: a Bethlen-Hatvan u. közti szakasz megmarad szűknek, az Egyetem előtti körforgalom már így is csúcsra van járatva - nem világos, hogy a plusz forgalmat hova és hogy akarják elvezetni?!

Helyette én inkább a Békessy utcát és a Doberdót négy sávosítanám, mert ott életveszély ahogy a mentőknek kell közlekedniük a Klinikák felé! Hiába a kanyarodó sávok bővítése, a helyzet (és a dugó) változatlan!

Reméljük, hogy lassan elkészül a józsai csatlakozás az autópályára, és négysávosítják végre a 35-öst is, mert viselhetetlen a reggeli sor!

Lassan igen nagy gond lesz a Balmazújvárosi úttal is - pláne ha a BMW beindul - ideje lenne elkezdeni a 2x3 sáv tervezését!

2021. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!