Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért oktat minden oktató...

Miért oktat minden oktató máshogy? Most melyik a szabályos?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a Gki vizsgám. Vizsga előtti nap, amikor a vizsgaútvonalat gyakoroltuk be, meg kellett állni piros lámpánál és úgy álltam meg, hogy üresbe tettem a váltót és behúztam a rögzítőféket. Erre az oktató elkezdett nekem lekezelően pampogni, hogy mi a faxt csinálok, miért rögzítem a járművet?! Mondtam, hogy mert anno így tanultam a B vagy C(már nem emlékszem pontosan melyik él)kategóriánál. Erre csóválta a fejét és mondta, hogy mekkora baromság, engem ki tanított vezetni?

Nektek hogy tanították? Lámpánál megállásnál kézifék vagy üzemifék taposása folyamatosan? Melyik a szabályos?


2021. szept. 12. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de mit tanultál az elméleti tanfolyamon? Tudnod kellene a választ rá... Egyik sem helyes, de nem is helytelen.
2021. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Franc se tudja már, hogy erről mit ír a kresz, de nem is emlékszem, hogy konkrétan erről lett volna bármi az e-learning elméleti tananyagba.

Én jobban szeretem rögzíteni az autót, mint a féken taposni, több okból is jobbnak tartom az előbbi megoldást.

2021. szept. 12. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:

én simán lenyomva hagyom a féket, ha nem kell egy percnél tovább taposni

modern automata váltós autó, még a motor sem jár ilyenkor egy helyben

2021. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ nem ír róla semmit... A KRESZ a közlekedést szabályozza, nem azt, hogy mit nyomjál be vagy mit ne nyomjál be, amikor megállsz.
2021. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Lámpánál kéziféket behúzni? - ilyet sem hallottam még.

Kézifék a jármű rögzítésének eszköze, a forgalmi okokból történt megálláskor, ha szükséges, az üzemi féket (lábfék) használata elegendő, kivétel esetleg a nagyon meredek lejtő, emelkedő.

2021. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nincs semmi gond azzal ha huzamosabb várakozás idejére a piros lámpánál behúzod a kéziféket amely végső soron a jármű elmozdulását akadályozza meg. A sok barom végig tapossa a féket a mögötte lévőt meg szétvakítja a féklámpával.
2021. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6# Pont ez az egyik ok, amiért rögzítem a járművet. :) Másrészt kényelmesebb és biztonságosabb is szerintem(pl. hátulról valaki beléd csattan, akkor nem fog a hirtelen lendület miatt elgurulni az autó).


Egyébként lámpánál a buszsofőrök is mindig behúzzák a rögzítöféket.

2021. szept. 12. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:

ha huzamos ideig àllok akkor èn is behúzom. pl vasúti àtjàró piros, akkor a motort leàllítom vilàgítàs alaphelyzet, kèzifèk be, ablak le, zene fel, ès èlvezem az èletem... rövid időre visxont csak fèket hasznàlok.

Efektíven mindkettő szabàlyos...

2021. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nincs benne a kreszben. Szabályos az is, ha állsz a féken és az is, ha behúzod a kéziféket.
2021. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem csoda, ha ilyen az autós társadalom, ha már az oktató is ekkora balfék.

Én csak B kategóriás teherautókat szoktam vezetni, szóval azt nem tudom, kamionnál vagy busznál van-e valami ellenjavallat.

De személyautónál és 3,5 t alatti tehernél, hacsak nem várható gyorsan a zöld, akkor üresbe dobom, kéziféket húzok, és békésen elvagyok. Az automata váltót meg ugye P-be teszem a céges kocsin, a motor le is áll (ha elfelejtem kikapcsolni ezt az idegesítő funkciót), ott nem kell vízszintes úton kézifék, mert automatikusan rögzít.

Folyamatosan a féket taposni nagyon amatőr dolog.

2021. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!