Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Láttatok már ilyen vicces...

Láttatok már ilyen vicces kerékpár-átvezetést?

Figyelt kérdés

Záróvonal van a közepén :) Záróvonalon pedig tilos áthajtani :)

[link] ,19.0442752,3a,75y,84.44h,65.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQJz3GnS7FaXa8UM45Vs6pA!2e0!7i16384!8i8192


2021. szept. 12. 01:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
29%
Ez legfeljebb autistáknak lehet furcsa, akik nem tudnak elvonatkoztatni attól, hogy a záróvonal nem az úttestre merőleges forgalmat zárja le, hanem az azon közlekedőt.
2021. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
A záróvonal az záróvonal.
2021. szept. 12. 12:37
 13/29 anonim ***** válasza:
65%

Megfigyelhető, hogy sajnos a biciklis infrastruktúrák tervezésénél, kivitelezésénél nem veszik annyira komolyan az útügyi szabványokat.

Ez igazából csak egy szépséghiba, nem befolyásolja érdemben a közlekedést.

Sajnos vannak olyan megoldások is, amik értelmetlenül akadályozzák a közlekedést vagy egyenesen balesetveszélyesek.

2021. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%

#11


"Ez legfeljebb autistáknak lehet furcsa, akik nem tudnak elvonatkoztatni attól, hogy a záróvonal nem az úttestre merőleges forgalmat zárja le, hanem az azon közlekedőt."


Lóf**zt. Nézz már meg egy kapubeállót, ha záróvonalas az út ott szaggatottra vált. Ahogy kereszteződésen sem megy át záróvonal, és zebrán sem. Ha pedig az útra merőlegesen akarsz záróvonalon átmenni, akkor seggbeb*sz a yard.

2021. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

És ez éjszaka látszódik egyébként?


Mert én nem tudom mert errefelé ahol én lakom nincs ilyen kerékpársáv de nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezt éjszaka kellő távolságból észre lehet venni. Most itt a záróvonal a legkevesebb.

2021. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%

15-ös! Nem látszik, de ki van táblázva!

[link]

Az autós számíthat rá, hogy kerékpárosok keresztezhetik az utat.

Nem sáv egyébként, hanem kerékpárút.

A bringásoknak stoptáblájuk van.

Egyébként sok bringás tévedésben van, méghozzá veszélyes tévedésben.

Nincs kerékpáros zebra.

Elvileg lehetne itt olyan is, hogy az autós ad elsőbbséget a bicajosnak. Van ilyen számos helyen, de nincs alapból elsőbbségük.

2021. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Az nem kerékpársáv, ki van táblázva a kerékpár átvezetés, és még fényvisszaverők is vannak az útban. De a lényeg az elcseszett záróvonal, ami miatt ott szabályosan nem lehetne kerékpározva átmenni. Azon a részen le kellene radírozni.
2021. szept. 12. 19:09
 18/29 anonim ***** válasza:
46%

KRESZ 18.§. "záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, illetőleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el"


Magyarul az itt átkelő kerékpárosokra nem vonatkozik, mert ők nem azon az úton haladnak, amelyen záróvonal választja el a két forgalmi sávot.

2021. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Hú de nagyon vicces. Nyilván utólag lett kialakítva, ezért van ott a záróvonal.
2021. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy most nézem, egyet-kettőt előre kattintasz, visszanézel és máris nincs ott. Ennyi. Az van, amit mondtam.
2021. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!