Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor fogják már betiltani a...

Mikor fogják már betiltani a lovas romák aszfalt úton való közlekedését?

Figyelt kérdés

Vidék tele van lovas kokerókkal akiktől nem lehet közlekedni, de legutóbb az Andrássy úton találkoztam velük.

Ők csak a hagyományaik szerint élnek, nagyapám és az ükapja is ezzel közlekedett, takarodjanak hát az autósok az utakról.

Nem kellene betiltani végre a szarós lovak aszfalt úton való közlekedését?



2021. aug. 28. 15:46
A kérdező szavazást indított:
Be kellene tiltani
Nem kellene betiltani
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Milyen jogon tiltanád be?

Nem csak romák közlekednek lovas szekéren, hanem alkalmanként hagyományőrzők is, nyugati nagyvárosokban pl konflisokkal is lehet városnéző túrákra menni.

Sok helyről ki vannak tiltva az állati erővel vont járművek, amelyek vidéken sem túl gyakoriak, nem látom értelmét a teljes tiltásnak.

2021. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
37%

A jó lovas katonának de jól vagyon dolga,

Eszik-iszik a sátorban, semmire sincs gondja,

Hej élet, be gyöngy élet, ennél szebb sem lehet,

Csak az jöjjön katonának, aki ilyet szeret.

2021. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A lovas romákat nyilván soha. Az állati erővel vont járműveket akkor, ha indokolt. Most is vannak helyek, ahova nem hajthatnak be.
2021. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az Andrássy út annak számít?
2021. aug. 28. 16:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az Andrássyn a 60-as években sem láttam lovaskocsit. Ha te most találkoztál ilyennel, akkor az valami rendezvényhez kapcsolódott.
2021. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már olcsóbb valami hulladék használtautó, mint egy ló, szóval nem igazán járnak már a kokerók sem lovaskocsival.

Főleg nem az Andrássy úton.

Szóval ez nem egy égető probléma tök felesleges ezért általános tiltást bevezetni, vagy teleszórni lovaskocsis tiltótáblákkal a várost.

2021. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Zavar engem is persze, de betiltani nem lehet. Nem lehet mindent betiltani (nem minden betiltandó), ami nem tetszik.
2021. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mégis minek?

Alig-alig van már lovaskocsi az utakon...

2021. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A guruló söröző (nem tudom mi a neve) sokkal rosszabb. Lehet, az már be van tiltva. Azon mindenki ivott erősen, az is aki vezette. És talán sima B jogsi elég volt egy teherautó méretű nem tudom mihez.
2021. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavarnak. Fél pillanat megelőzni őket.
2021. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!