Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek a gyalogosokkal?...

Mit tegyek a gyalogosokkal? Ti ilyenkor hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

Megyek az úton lakott területen belül. Hídon haladok át, záróvonal felfestve, mellettem gyalogosok tolják a bicajt. Eléggé unalmas már, hogy nem bírják a rohadt járdát megcsinálni, na mindegy. Ti hogy oldjátok meg az ilyen szitukat, amikor rávagytok kényszerülve, hogy érintsétek a zárót?


Ha tekeri a kerékpárt, természetesen nem előzgetek, hanem osztrák módra bandukolok mögötte. Viszont a gyalogosokkal mi a helyzet? Mi a legbiztonságosabb ilyenkor?


2021. aug. 10. 16:58
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
De most komolyan, azért gyakori kérdések az oldal neve, mert bármit meglehet kérdezni. De itt már semmit sem lehet, mert vagy az van, hogy google a barátod, vagy, hogy troll vagy, minek kérdezel hülyeséget stb. Én szeretek itt ilyen dolgokról olvasgatni ha unatkozok, nem értem miért nem lehet tovább tekerni, ha nem szimpatikus egy kérdés...
2021. aug. 10. 17:32
 12/30 anonim ***** válasza:
41%

A záróvonal tudod mikor léphető át? Akkor, ha a továbbhaladás ellehetetlenül. Így nincs leírva, de az egész szabályrendszerből következik.

Ha busz áll a megállóban, nem kerülheted ki a záróvonal átlépésével.

Ha húsz percig áll ott, mert távolsági, és jegyet vesznek a felszállók, akkor azt is ki kell várnod (szabály szerint).

Ha a sávodban egy járhatatlan kátyú van, leraktak egy konténert, ha nyilvánvalóan műszaki hibás jármű vesztegel ott, akkor nem kell megvárni, hogy kitavaszodik. De csak kis sebességen, fokozott óvatossággal kerülheted ki ezeket.

Mozgó járművet, gyalogost semmiképpen sem előzhetsz záróvonal átlépésével. Szabálytalant sem.

Ha a kerékpáros mögött osztrák módra ott tudsz maradni, akkor a gyalogossal is meg tudod tenni. Nem villog, nem duda, hanem szépen lassan 10-15 méterrel mögöttük bandukolsz.

2021. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%
Itt valami nem kóser. Ha nincs ott járda, csak úttest, akkor azon gyalogos nem közlekedhet (úttesten kívül igen, de az híd esetén a levegőt jelentené). Mit keres ott?
2021. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Igen, csak azért nem olyan egyszerüek az ilyen szituk. Azért is írtam ki a kérdést. Gyakran előfordul, hogy pl. megállnak beszélgetni, fotózgatni, stb. Abban a szituban nem is szoktam gondolkodni, hogy jaj most mi lesz menjek ne menjek természetesen ha így lenne inkább kocsiba sem ülnék. Egy ilyet illik eldönteni. Lassítok, és ha belátom a szembe sávot kikerülöm őket szépen. Csak egyszerűen elgondolkodtam rajta, hogy egyébként ez az egész milyen gáz, hogy mindenhol van járda a községben, csak itt nem fejezték be 🙄🙄🙄
2021. aug. 10. 17:43
 15/30 anonim ***** válasza:
61%
Mivel nem tartózkodhatnának ott, ezért forgalmi okból hágod át a záróvonalat, ez az én nézetemben teljesen szabályos. Nem tudom milyen község ez, de ha csak a híd az egyetlen átkelőhely a közelben a túloldalra, akkor tényleg érdekes, hogy a gyalogosoknak nem csináltak járdát.
2021. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Hát van út széle, de mivel tiszta sár mindig, meg apró köves stb., ezért nem nagyon lépked rajta a gyalogos. Inkább az úton haladnak. A kérdést lezártam, köszönöm a válaszokat. Szép napot nektek.
2021. aug. 10. 17:46
 17/30 A kérdező kommentje:
Elkezdték csinálni a járdát, de abbahagyták félúton. Szóval van egy szakasz, ahol van, de az hamar meg is szűnik. Nem vagyok akadékoskodó fajta, de a story-hoz az is hozzátartozik, hogy engem is majdnem elcsaptak ott egyszer fényes nappal, pedig amennyire tudtam az út szélén mentem.
2021. aug. 10. 17:49
 18/30 anonim ***** válasza:
55%
Na, most mar mindenki tudja kit hivnak energiavampirnak.
2021. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
28%

Drága barátaim. Le lehet szállni a pirosról.

A záróvonal olyan, mint egy betonfal. A gyalogos meg a kreszben meghatározott módon közlekedhet az úttesten. Ha nincs más lehetőség, hol menjen?

2021. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Már várom mi lesz a következő kérdése...
2021. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!