Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Útfelbontás esetén mennyire...

Útfelbontás esetén mennyire kell szigorúan venni a jobbra tartást?

Figyelt kérdés

Az útszűkületben lámpa irányítja a forgalmat, de csak a kereszteződésnél lévő zebráig tart a hatásköre.

Mi a helyzet, ha én, gyakorlatilag a zebrán, nem húzódok élesen jobbra és nem onnan hajtok be a kereszteződése?

Hanem csak szinte a kereszteződés túl oldalán húzódok vissza a jobb oldalra.

Az alárendelt útról balról érkező meg csak a neki balról eső sávot, meg a jobb oldalon a túlsó sávot figyeli és összeütközünk?

Mondhatja azt, hogy én a rossz sávban érkeztem?


2021. júl. 26. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
5%
Igen, mondhatja, ahogy te is mondhatod, hogy elsőbbséged volt. Aztán majd a pontos körülményeket mérlegeli egy szakértő, aztán kijön egy 50-50% -os felelősségmegosztás
2021. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%
Aki védett úton halad, annak az egész útra vonatkozik az elsőbbsége, nem csak a saját sávjára. Ha előzöl, kikerülsz valamit egy ilyen úton és balról kikanyarodik valaki, akkor ő lesz a hibás, mert neked volt elsőbbséged a védett úton. Védett út van és nem csak védett sáv.
2021. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!