Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Papámat, hogy szoktassam le a...

Papámat, hogy szoktassam le a vezetérsről?

Figyelt kérdés
Múltkor ültem mellete, és megfigyeltem, hogy a váltással, a gázkezeléssel bajban van, nem találja el a fokozatokat, nem tud egyenletesen gyorsítani. A körforgalmak előtt csomó ideig áll, és gondolkozik, aztán pedig kőrözik, és nem mer kimenni.

2021. máj. 9. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szólni kéne neki, hogy szerinted már nem alkalmas rá.
2021. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóltam neki, de természetesen ő még alkalmas rá... szerinte.
2021. máj. 9. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt éreztesd vele, hogy az ő érdekében aggódsz és legyél nagyon konstruktív: tegyél alternatív javaslatokat, villantsd fel azok előnyeit. Ne az maradjon meg neki, hogy már öreg , alkalmatlan bármire és csak el akarjátok tiltani valamitől, ami fontos és kenyelmes számára.
2021. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Hagyjad, neked is szarul fog esni majd ha öreg leszel, hogy mennél, de már csak a 4 fal között a helyed.
2021. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

2 lehetőség van:

- Mindenhová elviszed, ahová menni akar.

- Ráhagyod. Amiket írtál, azok közül egyik se túl balesetveszélyes, mert gondolom, nem száguldozok százzal a városban, lassan haladva meg ez még belefér. A többieket talán idegesíti, de majd lesznek ők is öregek.

Az nem fog menni, hogy rábeszéld, hogy órákat gyalogoljon inkább az autózás helyett.

2021. máj. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Vegyétek el a kulcsát.


Szr megoldás, de mást nem lehet.

Papa is úgy vélte "nagyon tud" vezetni már 75+-osan... ja, olyan szép balesetet okozott, mint állat, csoda, hogy mindenki épségben megúszta.


Apa azután egyszerűen elkérte tőle a kocsikulcsot és sosem adta vissza neki. Nem szmétségből, hanem mert féltette nagyapámat is meg a többi embert is tőle.

2021. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze előtte már kismilliószor beszélt vele, a bátyja is, a felesége is, de "hagyják őt békén, tud vezetni".
2021. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Öregkorban az ember a megszokásainak él. Nagyon nehezen vetkőzi le és nagyon nehezen szokik át másra, ha egyáltalán képes rá. Én azt tanácsolom, hogy ne akard leszoktatni, jöjjön rá ő magától, hogy nem való neki a vezetés.
2021. máj. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!