Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha vezetsz számolod a hibáid?...

Ha vezetsz számolod a hibáid? Mert én igen.

Figyelt kérdés

Most jövök ki egy másfél éve tartó mély szorongásból, olyan szinten nem voltam sehol, hogy fél éve boltban sem voltam meg 1 éve senkivel nem beszeltem csak a szüleimmel. Mivel szeretek vagy szeretnék normálisan vezetni ( ezt a célt tűztem most ki meg azt, hogy időben aludjak el-) így elmentem másik városba és vissza a szüleim autójával, ezt napi kétszer megteszem így ez 200km, most volt az első és valami gyötrelem volt, forgalommal szembe is hajtottam mert nem vettem észre, 3 sávból, hogy mi melyik, teljesen megzavarodtam, ha kellett vinnem szüleim akkor csak ilyen napi 3-7-10 km-t mentem hetente úgy kétszer, tehát az semmi, ez sem ez a 100km , de kezdetnek jó. Viszont most kicsit megijedtem magamtól, hogy szembe mentem a forgalommal, jó nem nagy dolog fizikailag mert kikanyarodtam balra és nem volt látható a felfestés aztán azt hittem ( tudom a templomba kéne hinni ) az a gyorsító sáv erre nem az a szemből érkezők balra kanyarodó sávja volt.


Akkor volt egy traktor előzés ahol nem néztem a tükörbe és volt egy 60-as tábla ahol 80-al mentem.


Ez 3 súlyos hiba.


Az a 'szomcsi ebben, hogy nekem 3 sikeres kresz vizsgám volt eddig azaz pont akkor lettem ilyen szorongó gyökér amikor meglett a kamionos jogsim, méghozzá pazar módon mert minden elsőre sikerült és az oktató is mondta, hogy ritka az ha valaki alig vezet kisautót és ilyen ügyes nagy autóból, de azért ne bízzam el magam, mert kicsit kacsázok főúton. Teszem hozzá egy két kivételel nem vezettem városon kívül.


Szerintetek folytassam ezt, hogy számolom a hibákat és, hogy kicsit -számomra- hosszabb távokat megyek? Mert nekem jó érzés látni tájakat, szép kamionokat meg falvakat úgy, hogy közben vezetek és zenét hallgatok. Furcsa látni amúgy dolgokat olyan mint ha minden új lenne vagyis rég nem látott dolgok összessége.


2021. ápr. 7. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Felesleges számolni, mert hosszú távon kedvedet szegi, rosszabb esetben belebetegszel, hogy béna vagy, pedig nem, mert mindenki hibázik. Ki kisebbet, ki nagyobbat, de senki sem vezet le többezer kilométert úgy, hogy nem lépi túl a sebességhatárt, vagy ne követne el valami szabálytalanságot akár szánt szándék nélkül is.
2021. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
szerintem oktatóval kéne menned még 1-2 hónapig
2021. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Ha nem gyakorolsz, nem fejlődsz. Amúgy meg mindenki hibázik. A háromból, amit írtál, az a súlyos szerintem, hogy nem néztél tükörbe. A másik kettő semmiség. Rengeteg helyen nem látszanak a felfestések, és megy mindenki ahogy tud, főleg ismeretlen helyen. 60 helyett 80 meg semmi, ilyenekkel nem foglalkozunk.
2021. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Gyanítom van valami kényszerbetegséged. Ha valami baromságot csinálsz megjegyzed, és legközelebb máshogy kezdesz a manőverbe, felesleges túlgondolni.
2021. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Számolni legfeljebb azt tudod, amit észreveszel. Viszont vétesz egy csomó hibát, amiről fogalmad sincs... Azokat ki fogja számolni? A biztosító? A temetkezési vállalkozó?

Sikeres kresz-vizsga ide vagy oda, kéne valaki melléd, aki figyel rád, mert az általad leírtak alapján - jelenleg - nem vagy gépjárművezetésre alkalmas lelkiállapotban.

Végig kéne gondolnod, mikor fogadod ezt el: még mielőtt megölsz valakit, vagy csak utána...

2021. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges túlgondolni? Ember. Forgalommal szembe ment! Ez azért olyan hiba, amit az ember még 10 év nem vezetés után sem tud elkövetni. Minimum adja le a jogosítványát egy ilyen után. Gondolom akik autópályán mentek forgalommal szemben, ők is ugyanezt gondolták, hogy "á, semmiség, majd legközelebb jó irányba hajtok fel".
2021. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy előzés előtt nem néztél tükörbe, az gáz, a többi nem olyan vészes.

Tanulni kell a hibáidból, de számolgatni nincs sok értelme.

2021. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"volt egy 60-as tábla ahol 80-al mentem."

Hát én fel is kötném magam ezután.

2021. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez után még fel tudnád magad kötni. De ha majd nyergessel (kamionsofőr!) befordul veled szembe, már nem lesz rá lehetőséged...
2021. ápr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!