Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én érzem túlzásnak a...

Csak én érzem túlzásnak a szirénázó járművek bővülését?

Figyelt kérdés

Tűzoltó-rendőr-mentő, tudjuk. Azóta van sürgősségi vérszállítás, gyerekmentő, nyilván bele kell férniük. Amit egyszer láttam, hogy sürgősségi orvosszállító, nem kerestem utána, de nyilván műtétre vitték otthonról a sebészt, tehát egy ingyentaxi az orvosnak. A BKV baleseti "helyszínelői"/elhárítói is szirénáznak, pedig oda talán nem kell sietni, mert nem attól fog hamarabb megoldódni az eset, szemben a többivel. Amit ma reggel láttam, és új volt, szirénázó Magyar Honvédségi kisfurgon. Kitört valami háború? Nem rémlik.

Tehát egyre több ügy miatt rohangálnak szirénákkal, értem, hogy mind fontos, de hol a határ, meddig lesznek bővítve? Biztos van már az állatmentőknek is szirénája. Vagy szívtelen vagyok?


2021. jan. 27. 09:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

A sziréna nem az autósoknak szól okoska.

A sziréna MINDENKINEK szól aki közlekedik, motorosnak, biciklisnek, gyalogosnak.

Igen, neked is el kell engedned a zebrán a szirénázó járművet, akkor is ha neked van zöld jelzésed.

2021. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Ingyentaxi meg a, majd amikor a te családtagod vagy épp gyereked (bár az inkább ne legyen) SOS műtétjére kell sebészt szalasztani a varos másik feléről, akkor azért jó lesz ugye?

A BKK zavarelhárítás ha nem ér oda időben, lehet hogy pont a mentő és a sürgősségi vérszállító késik miatta, mert 4 km-rel odébb is dugót okoz.

2021. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Trollkérdés...
2021. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem szántam kötözködésnek, de köszönöm a felháborodott reakciókat. Elég lett volna annyit írni: "Csak te érzed."


Remélem, tényleg kitört valami háború, és a ma reggeli katonai kék-piros villogó géppuskázni ment. :D

2021. jan. 27. 10:38
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen az amikor az emós bölcsész nyugtatóra iszik és leül a gép elé.
2021. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
A Honvédségen belül jellemzően a Katonai Rendészet járművei, a tűzoltó alegységek vonulós szerei, a tűzszerészek járművei, a különféle alakulatok mentőautói és a Honvédkórház vérszállító gépkocsijai rendelkeznek kéklámpával. Szerinted melyiknek nincs rá szüksége?
2021. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Pedig hiába szidják a kérdezőt, jogos a kérdése. Igaz, a nyitóban felsorolt esetekben szerintem is indokolt, 10-es válaszoló nagyon szépen leírta.

De van egy rakás más eset is, amikor szintén jár a kék villogó. Pl. bizonyos állami hivatalok országos szintű vezetőinek. Ezt konkrétan tudom. Itt semmi más jelentősége nincs, csak hogy ne álljon a forgalmi dugóban, ha utazik valahová. Mert ő nagy ember, az ő ideje drága, pedig az autóban tud telefonálni is, és laptopon dolgozni is. Ezt pl. én is igazságtalannak tartom.


Szóval igen, vannak túlzások ebben a rendszerben!

2021. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
Inkább azzal van baj, ha visszaélnek a megkülönböztető jelzéssel. És a sündőrségnél ezt rendszeresen látom, tisztelet a kiv. M3-son így előzték ki a sort a leállósávon, mikor mentek a Puskás avatására, mert nem akartak a Stauban állni. Teljesen indokolatlanul. Persze az is rendszeres, mikor egy kávéra vagy hamburgerre ugranak be a büféshez, és otthagyják a buszsávban az autót, persze kékvillogóval.
2021. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyszer nem volt elég megkérdezni? Vagy nem tetszettek a válaszok?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2021. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!