Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell eloltani egy autót?

Hogyan kell eloltani egy autót?

Figyelt kérdés
Tehàt ha van egy autó ami füstöl vagy èg akkor mik a teendők. Milyen oltó keszülèk kell hozzà, van e valami bixtonsàgi előkèszület, àramtalanítàs, bàrmi...
2021. jan. 1. 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:
*biztonsàgi
2021. jan. 1. 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ hol ég.

Ha a motortérben, sohase nyisd fel a motorháztetőt, mert hirtelen oxigént kap és mégnagyobb lánggal fog égni. A rácson nyomd be a porral oltót, mást nem tehetsz minthogy kihívod a tűzoltókat.

2021. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj a legtöbben reflexből nyitják, és ott a vége a dalnak.
2021. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Amikor már így ég [link] akkor úgy se lehet eloltani kézi eszközökkel. Amikor csak éppen felgyulladt azt még el lehet oltani az autós poroltóval. Áramtalanítás utcai autókon kívülről nem végezhető el, így azt nem kell, illetve sok értelme sincs miután már kialakult a tűz. Valamint ha elektromos autót látsz égni, akkor meg ne közelítsd; ha eléri az aksipakkot, akkor az robban egy nagyot, aztán még durvábban el kezd égni.
2021. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

ha lehetőség van rá porral oltó helyett széndioxiddal oltót használj

ha a motortérbe port fújsz még az is tönkre megy majd ami amúgy nem égett el

2021. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

A hivatalos eljárás nem az, hogy égő autót, függetlenül a tűz helyétől és mértékétől, nem próbálunk meg eloltani? Én úgy tudom, hogy azonnal el kell hagyni az autót és tűzoltókat hívni, érthető tűzvédelmi okokból. Ezért is nem hatósági előírás a tűzoltókészülék. Persze lehet venni, de nem előírás, mert aki "nem muszáj, szóval nincs" felkiáltással nem vesz, az nem fog elkezdeni hősködni, hogy aztán később muternak kelljen a fogait beazonosítani.


Nem játék ez. Oltással max akkor próbálkozz, ha az utastér gyulladt ki és még pici a tűz. Ha bármi más, akkor felejtsd el, nem ér annyit egy autó, hogy rád robbanjon.

2021. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

#5 Atya isten. #6 vagyok, épp most írtam le, hogy ne akarjunk hősködni, erre itt vagy te rá az élő példa, hogy miért nem.


Szén-dioxiddal égő autót oltani? Hát nyilván, mert abban az autóban nincsen éppen elég robbanásveszély, hát növeljük egy kicsit a kockázatot, mert MIÉRT NE? Wikipédiáról másolva: "Hátránya, hogy az oltáshoz nagy mennyiség kell és statikus feltöltődési hajlama miatt robbanásveszélyes légtérben nem alkalmazható."


Kizárólag porral oltót szabad! Nem tesz tönkre semmit a por, csak ellep mindent, szóval alapos motormosás kell utána. De szerintem egy égő autónál az a legutolsó a fontossági sorrendben, hogy mi mennyire koszol. Autószerelő vagyok, nálunk is porral oltó van (hatóságilag engedélyezett természetesen, szóval nem összevissza vásárolt akármi), használnunk is kellett már motortérben. Nem ment tönkre semmi tőle, de lemosni elég nagy szívás.

2021. jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a motortér gyulladt ki pár éve. Én felnyitottam a motorháztetőt, lefújtam tűzoltó készülékkel, és rácsuktam a motorháztetőt, ki is aludt. Valaki kihívta a tűzoltókat, de mire kiértek, már nem volt semmi dolguk. A motortérben minden vezeték, műanyag és gumi alkatrész, akku megolvadt. A motorháztetőt tényleg nem ajánlatos felnyitni, de én ezt akkor nem tudtam. A lángok azonnal felcsaptak, volt vagy 2 méter magas, de szerencsére csak a kezem égett meg picit.

Áramtalanítani fölösleges. Mentsd a családodat, az értékeidet, irataidat.

Szerintem minden ABC oltó jó.

2021. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Az autóban tartsál tűzoltó készüléket, olyat, ami elektromos tűz oltására is alkalmas. Ezeket bármelyik multimarket autós részlegén megkapod.
2021. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!